PIO + Zdravstveno

Dali PIO. i ZDR. moraju da se plaćaju zajedno ili ima opcija samo uplate zdravstvenog osiguranja?
 
Ti plaćaš kako hoćeš. Ali oni te duže za oba.... Ako nisi u radnom odnosu.... Kad tad će ipak izaći na nos....
 
Ako plaćaš rate na vreme,odmah sutradan.Ako si zakasnio sa ratom,pa onda uplatio,moraš ići u socijalno sa uplatnicom da ti overe.
Onda izgleda da u svakoj opstini socijano drugacije radi, ja sam prosle godine uzeo i potvrdu da nemam dugovanja iz poreskog za zdravstveno, a kad sam otisao u socijano rekli mi da oni sa tim nemaju veze da se to overava automatsko.
 
Ja sam imao sličan problem pre par godina.Uplatio posle predviđenog datuma,čak i 2 rate, i mislio sam da mi je automatski produžena.
Kad ja tamo,a ono međutim. :)
Morao sam ići u socijalno sa uplatnicom i sve temperaturom od 39° da bi mi produžili overu.
Jbm im mamu,zato i idem privatno...gade mi se i oni i zdravstveno i socijalno i dom zdravlja i polupani doktori i sestre,se nose bre u...
Ja nemam knjižicu još od 99te...magarac...a redovno plaćam pio...pio plaćam samo nedaj bože neke operacije i bolničkog lečenja...
 
Nazad
Vrh