PIO + Zdravstveno

Nešto je meni tu nelogično. Teoretski tako mogu tri člana po 15 godina da budu u PIO, i onda kad napune godine povuku 3 penzije iz sistema, a pojedinac koji bude u PIO svih 45 godina povlači jednu penziju (a penzije su koliko znam iste u oba slučaja). Ili se to tako ne računa - ne znam tu materiju...
U polj.penzijama ima mnogo više nelogičnosti od te ,ali tako je kako si napisao.
 
Јел си сигуран у ово 100%?
Potpuno siguran!
Nešto je meni tu nelogično. Teoretski tako mogu tri člana po 15 godina da budu u PIO, i onda kad napune godine povuku 3 penzije iz sistema, a pojedinac koji bude u PIO svih 45 godina povlači jednu penziju (a penzije su koliko znam iste u oba slučaja). Ili se to tako ne računa - ne znam tu materiju...
Trenutno je bas tako, ali pod uslovom da ta trojica ako zele izaci kad imaju po 15 god uplaceno onda se prijavi neki drugi clan domacinstva.
Ne moze se izaci cak ni sa 40 godina uplacenog ako se ne prijavi drugi clan tog domacinstva ukoliko jos nema 65 godina.
 
@travian Nisam još uspeo da vidim svoje zaduženje na taj način.Porez na imovinu je mogao da se vidi a u poslednje vreme ne može ni on.
nisam mislio da se vidi iznos zaduzenja vec se vidi kada si prijavljen na pio i ako si odjavljen od kada je odjava. A sto se tice zaduzenja to sam pre par dana radio komsiji preko moji podaci pa poreska uprava RS i dobio sam sta duguje na drzavnom nivou, zdravstveno i pio. Za lokalnu poresku ulazim preko njihovog sajta i proveravam stanje duga.
 
Ovo je zaduženje polj.gazdinstava koja nisu u PDV i plaća se kvartalno ,gazdinstva u PDV imaju mesečna davanja i prilično su veća.
 
Nazad
Vrh