Perko - stočni kelj

mlecnost nije losa nesto manje nego sa silazom,200kg. po hektaru.sejeo sam ga rucnom sejalicom za detelinu 15kg po hektaru.
 
imam jedno pitanje..posejo sam kelj na 50cm razmak i na 12,5cm.taj na 12,5 cu da kosim i da dajem na zeleno a onaj drugi sam mislio da siliram u silazu sa silo kombajom za kukuruz jednorednim posto nemam onaj sa pick-apom za niske trave,pa me zanima dal neko znao dal cu to moci to da uradim sa ovim zbog vesokog sadrzaja vode itd. dal ce mi se kombajn gusiti ili nesto slicno..​





 
zanima me u kom stanju(fenofazi) treba perko da udje u zimu da ne bi promrzao,moj trenutno formira prvi pravi list plasim se da mi se ne smrzne preko zime,prvi put gajim ovu kulturu pa zato pitam..
 
Prihranjen perko sa oko 60kg po jutru ureje.Mestimicno je gusci a ima i redjeg,no bice to sve dobro.
Ovako je izgledao u jesen:
21112012527.jpg

A ovo su slike od juce:
19022013750.jpg

19022013751.jpg
 
Mi danas poceli da kosimo perka,nije prevelik ali je solidan,dok se krave ne naviknu bice pravi,iz dana u dan samo dodjes i yaprepastis se kako napreduje.
18042013961.jpg

11042013931.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod nas se tek sad polako pojavljije cvet,mada raste svaki dan kao lud.Planiram i ja ostaviti za seme jedno pola jutra,jel radis neki hemiski tretman s necim ili samo ostavljas pa kako ispadne?
 
Nazad
Vrh