Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

248258_174997285887296_100001310761575_395955_6232975_n.jpg


Pozdrav za ribolovce :ppozdrav:
 
Pozdrav ljudi. Ide lepo vreme i vreme je da se ozbiljno aktiviramo.

PS: Bracna drugarica od prvog na godisnjem, pa imam zamenu za radnju.:osmeh:
 
Pre pola sata dosli sa pecanja,ja imao 10,brat 5,drug,7,5,i jos jedan drugar 4 kg babuske,najveca imala 1,2 kg
 
Juce bili ja i drgari na vodi,(Dunav)ozbiljnije nista,samo nesto deverika....evo slika sa inovacijom za naslanjanje glave,....slikao sam drugara u trenucima odmora...
(kaze on :sada da imam neki prostac da naslonim glavu bilo bi jako dobro),kada nema prostca,dobre su i raslje.
fotografija0263.jpg
[/IMG]
 
Samo ukratko ja i moja ekipa osvojili 2 mesto u Glozanu sa upecanih 120 kg ribe

Neko voli da peca a neko i voli i zna da peca :ppozdrav:

---------- Poruka napisana u 15:15 ---------- Prethodna poruka je at 14:30 ----------

Videcemo kakvo ce biti stanje :riba: nocu i sutra na kasapskoj valjda cu upecti neku ribicu ::sretan pecaros:: ili ce biti samo :spavam: :ppozdrav: ::suncanje::
 
Drugar i ja u subotu prvi put do sad bili na jezeru Laguna u Banatskom Velikom Selu, nije veliko (oko 2ha)ali jako lepo sredjeno, malo je problem korenje trske koje bager nije ocistio i dosta smudja i stuke pa smo ostali bez dosta udica. Inace za 5 sati imali smo 6 kilasa, dva od 3kg, jednog od 5,5 ,jednog od 6,5kg i jednog od 10kg sve u svemu veoma smo zadovoljni :riba:
 
Samo ukratko ja i moja ekipa osvojili 2 mesto u Glozanu sa upecanih 120 kg ribe

Neko voli da peca a neko i voli i zna da peca :ppozdrav:


---------- Poruka napisana u 15:15 ---------- Prethodna poruka je at 14:30 ----------

Videcemo kakvo ce biti stanje :riba: nocu i sutra na kasapskoj valjda cu upecti neku ribicu ::sretan pecaros:: ili ce biti samo :spavam: :ppozdrav: ::suncanje::
Ko zna,zna.Sve cestitke.:ppozdrav:
 
Drugar i ja u subotu prvi put do sad bili na jezeru Laguna u Banatskom Velikom Selu, nije veliko (oko 2ha)ali jako lepo sredjeno, malo je problem korenje trske koje bager nije ocistio i dosta smudja i stuke pa smo ostali bez dosta udica. Inace za 5 sati imali smo 6 kilasa, dva od 3kg, jednog od 5,5 ,jednog od 6,5kg i jednog od 10kg sve u svemu veoma smo zadovoljni :riba:

Koliko para je dozvola i kako ide za ulov?
 
Pricaju dva pecarosa u kafani:Sto sam upecao soma,samo da znas kad sam ga stavijo na bicikli,rep mu se vukao po putu....Nije to nista kaze drugi.Ja sto sam upecao prosle nedelje ribu,oko ko tocak od bicikla.Cela kafana:smanji malo.
Cekajte da zavrsim...OD MINIKE(tip bicikla):haha:
 
Sutra idem u Begec na "ribnjak", da okvasim najlon. Ne mogu da krenem na neko ozbiljnije mesto dok mi kum ne stigne iz pecalbe, a onda pravac kasapska. Nesto mi bracna drugarica spominje farbanje salukatri, ali sve mislim da se sali. Nece valjda u farbanju da mi prodje njen godisnji.:sta:
 
Bio sam i juce i danas. Juce bilo ok, babuska radila, danas duvalo i mislio sam da nece biti nista, uzmem novine i kad pogledam uhvatila se dobra babuska na plovak i odvukla i sve stapove mi umrsila. Posle toga ajde kuci, trebalo bi mi sat vremena da sve osposobim.
 
Bio sam i juce i danas. Juce bilo ok, babuska radila, danas duvalo i mislio sam da nece biti nista, uzmem novine i kad pogledam uhvatila se dobra babuska na plovak i odvukla i sve stapove mi umrsila. Posle toga ajde kuci, trebalo bi mi sat vremena da sve osposobim.

I to se nekada desava, ti si imao zivaca da odmrsujes a znam neke koji to resavaju sa bricom.
 
Danas bio na tom "ribnjaku" u Begecu, bolje da nisam. Upecao samo tri babuske i dobro izgoreo na suncu. Saran ni da se javi na boilu i kukuruz.
 
jutros sam prvi put izaso na vodu,Knicansko jezero,manic me ubio do osam ujutru a onda sam drpio sest deverika,jedna je bila 2,7 kila,ostale oko kilo,posle dvanest ko bombu da si bacio u vodu,nista,sve sam upeco na secerac iz samoposluge,ali mesto rani deda vec trecu godinu,ima lep tampon ulazi 20 metara u vodu,za cigankar od sedam metara izmisljeno mesto,mada ja sam peco sa sarancem od 4,6m i masinicom,saran se ne javlja jos,deda imo kidanje oko jedan sat unoc,al dok je izaso iz vikendice vec je pokido,a bio dril otpusten,dal je blokirala masinica nismo mogli da utvrdimo il je negde u vodi otkinuo na granu ili kamen,smudj se javlja,kao istuka i to ko ludi,najbolje na filet od male deverike ili na malu suncicu,ali kilasi i manje,neki Cacani upecali stuku od sedam kila i neko iz Cuprije upeco smudja od tri,deda drpio jednu deveriku u prosli petak od 3,3kg,krupnije niko nista nije upeco,a da smo culi,som nocu lupa po povrsini,deda ga ne peca jos,a ni ostali,babuska radi ali za 50% manje nego pre desetak dana,voda je i dalje niska,ako niste culi zeznuli se pred otapanje snega pa ispuste vodu od straha da ne nadodje mnogo a od vode nista,bilo suvo,pa sve zemlja upila,i sad jezero ostalo nisko,al riba radi bolje za 40% nego prosle godine u ovo vreme sa maximalnim vodostajem,eto kompletan izvestaj od mene
 
Ja sam mislio da samo kod nas Dunav nikako ne dolazi. Jos nije pregurao 300 a izgleda da i nece, tako da ove terene pored njega izgleda niko nece posecivati. A bilo bi lepo da istera preko 500 i drzi jedno 10 dana. Lepo bi napunio okolne terene sa ribom i bilo bi posla. Ovako samo komercijala, i to kada se stigne.
 
Nazad
Vrh