Pecanje, kao odmor moždanih vijuga

Ne pecam ja sarana ali se sve mislim da pocnem saransko pecanje krupne deverike na Bovanskom jezeru.
Bogato je jezero ribom ali je dosta i zahtevno.Kada pocinjete da koristite boile i slicne da kazem biljne mamce??
 
Ne pecam ja sarana ali se sve mislim da pocnem saransko pecanje krupne deverike na Bovanskom jezeru.
Bogato je jezero ribom ali je dosta i zahtevno.Kada pocinjete da koristite boile i slicne da kazem biljne mamce??

Eeee pa nece tako moci. Sada se saran peca na hranilicu i vrlo kratak predvez da bi mogao da usisa udicu dok se mota i usisava hranu oko hranilice, a deverika ne usisava nego uzima sa udice mamac i kaci se tako. Znaci moras potrefiti koji mamac radi i zakaciti ga na udicu. Mozda sada probati deveriku sa ruzom. Kada voda predje + 16 mogu onda vocne boile, mada nema pravila. Ako radi i ako je gladan ide na svaku boilu.
 
Na Bovanskom jezeru ima dosta deverike,ali je uvek jako tesko doci do vecih iako ih ima u izobilju.Uglavnom se manje kace kad su u pitanju mesni mamci.Normalno je da u prolece idu na crva i glistu ali za malo kasnije bi probao sa nekom drugom vrstom mamca.Mnogi su presli na saranski tip pecanja deverike i vidim da imaju rezultata,medjutim,ne zele bas da pricaju o tome.
Mozda bi i sad probao sa intenzivnom prihranom mesta i nekom mini peletom,cisto za probu i jedan stap.
 
Odem kupim crvice, kada sam se vracao svratim do frizerke da se onduliram i kada sam izlazioiz frizeraja vidim mrlju ispod auta. Kanda kaplje ulje, javim ceri da kupi litru istoga dodjem kuci i polako pocnem da pakujem opremu u auto. Proradi mi kliker i pogledam mrlju ispod auta na parkingu ispred kuce a ona neka retka.:ideja:Pa to curi rashladna tecnost i sliva se niz prljavi i masni blok motora, pogledam posudu a ona prazna. Nazovem komsiju majstora a on u poslu do guse i tek u ponedeljak moze da to pogleda i zameni. Ne smem da se usudim da vozim na pecanje da slucajno crevo pod pritiskom skroz ne pukne i ostanem na putu, nego vadi svu opremu napolje i tuguj Dusko sto sutra neces ici na pecanje a sav svet ce sutra pecati.:udri:
 
Gde da ides, spusti se tu levo kod Brase a ako na ide ti na riblju corbu i spicer pa gledaj Dunav
 
Poslednja izmena od urednika:
Idi u Glozan tamo mozes i golfom a neces ga ni isprljati pa te cerka nece grditi
 
Ima Boga. Od ovoga vetra se danas nije moglo pecati nigde.

@zima

Ne volim tudji auto da uzimam, kao sto ne volim ni svoj da dajem. Naucio sam na automatika pa da nesto ne pokrljam. Jednom sam hteo golfa da ubacim u brzinu i stisnem kocnicu kao na automatiku da ne krene umesto kvacila.....joj kada je poceo da ostri zubcanike.
 
Sad sam se vratio sa bovanskog jezera i nije bilo bas nesto radosti,iako je bilo preterano mnogo ljudi.Po proceni 1000coveka.Vetar i ovde duvao a cim on krene riba vise na mom jezeru ne uzima.
 
Kolega juce bio na kanalu DTD kod Irmova i imao kaze 30-ak lepih belih i samo jednu babusku od ravno 1/2 kg. Bar se nesto dogadja. Pecao je na crvice.
Na kanalu kod Srbobrana dobro radi babuska, ali se vikendom mora poraniti jel budu sva mesta zauzeta.
 
Ja sam nesto nacuo da ga je izmamilo ovo cudno vreme i bilo je par ulova na Moravi.Verovatno mrda i na ostalim mestima,pomalo.Jedino mozda u jezerima jos drema,ali ubrzo ce.Ja odavno mozgujem kako da mu doskocim na Bovanskom jezeru koje poseduje kapitalne primerke.Imas li iskustva sa tom ribom???
 
Nazad
Vrh