Pasulj

to se zove pirova pobeda.
sve si dao od sebe, besprekorna njiva, solidan rod a para nigde.
 
nudili mi pre par nedelja 70din.
radije cu da ga teram na deponiju za te pare.
s obzirom da je proizvodnja ove godine pala 15-ak % u odnosu na prethodnu, jasno je da je uvoz u pitanju.
 
@tarana
Nisam gledao deklaraciju, ko je proizvodjac. Kad budem isao sledecom prilikom procitacu pa cu okaciti na forum. Koliko prosecno rodi pasulja po kj?
 
bojcetic je napisao(la):
@tarana
Nisam gledao deklaraciju, ko je proizvodjac. Kad budem isao sledecom prilikom procitacu pa cu okaciti na forum. Koliko prosecno rodi pasulja po kj?
Зависи од године,(2009 15 тона на 14 к/ј.) (2010 4,5 тона на 17 к/ј.)
Ево како изгледа кад редовно плаћаш одводњавање,шта би било да нисам платио.:haha:
11s07tl.jpg
 
@nikt
Tako je bilo svugde sa vodom... Cini mi se da se drzava nije potrudila da rese odvodnjavanje ni u jednom selu. :haha:
 
tarana je napisao(la):
nudili mi pre par nedelja 70din.
radije cu da ga teram na deponiju za te pare.
s obzirom da je proizvodnja ove godine pala 15-ak % u odnosu na prethodnu, jasno je da je uvoz u pitanju.

od oktobra se beli pasulj placao od 90 do 100 dinara na veliko....povlacim tonu mesecno i trenutno ga placam 95 dingi. doooooooobar.... galeb :))))
sa istim proizvodjacem radim i ove godine.....prosle godine napravili dogovor al cenu revidirali u osmom mesecu :)))))
napolju ima jos i ciganije koja trguje po principu kako koga za....ebe.....uvozni pasulji su od 105 pa navise ali sa PDV-om
 
Ако остане цена кукуруза оваква или приближна овој данашњој а пасуљ из увоза буде по 105 дин. са ПДВ-ом.
Прелазим на веће површине кукуруз који је јефтинији,једноставнији и сигурнији за производњу.
Лакше је произвести 5,5 тона кукуруза(110000дин) него 1 тону пасуља(105000дин).
У том случају господо накупци(чика Златко и остали...)правите уговоре, договора за пасуљ са "министрима" Милосављевићем,Драгиним...
Можда вам Цветковић да најбољу понуду ко зна.?!
Народ ће да прди по јефтинијој цени са (казахстанским,узбекистанским,аргернтинским или кинеским)пасуљем,
који има вероватно егзотичнији "мирис" него овај наш домаћи који је већ препознатљив,а сложићете се да у данашње време није ни (in,kul,fensi...)бити домаћи и обичан.
Док не нађем семе пасуља са именима Luj Viton,Dolce i Gabbana,Koko Šanel...итд. нећу га ни сејати.
 
uvek ista prica sa svakom proizvodnjom ,ja stalno pricam za paradajiz koji uvoze nemilice a domaci proizvodjaci(ko vas je............be)snalazi te se kako umete a uvoznici samo trljaju ruke i broje evrice :zli: :zli: :zli:
 
"Za glavu bi se uhvatio srpski seljak kada bi znao da smo u toku 2010. godine uvezli više od 8.400 tona crnog luka i čak 25.000 tona jabuka. Zemlja koja „pola Evrope može da hrani” u inostranstvu je nabavila i oko 5.000 tona pasulja, kao i više od 600 tona šargarepe, pokazuju podaci granične Fitosanitarne inspekcije Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i vodoprivrede"

Овим је све речено!
 
Žao mi je što moram reći da je za mene pasulj prošlost.
Uvoznici su totalno ubili cenu.
 
moj ode po 73 din/kg.
ovaj topik me više neće videti, jer sam se s pasuljem pozdravio za vjek i vjekova.
 
Nazad
Vrh