Pasulj

Kod mene sremac 258kg na 23 ara = 645kg / KJ = 1122kg / H
34ouikn.jpg
 
pa tako i kod nas otprilike oko 500 kg al bas me zanima koliko ste semena dali ... ja licno 50 kg i nisam davao prihranu ,tretirao blauvitom,zemlja je iscrpljena ,pa kakva je godina moze da prevagne tanka senka blagog ali ne preteranog zadovoljstva.Nego braco moja mila kakve su cene svi motaju glavom kad kazem 170 rsd a stvarno sam se namucio ove godine ko nijedne do sad .
Post je spojen: [time]1281736163[/time]
_________________________________________________
masa zelena pa se morala susiti bar dva dana
 
Sremac ide tačno koliko ari toliko kila a što se tiče đubrenja bačeno je samo stajnjaka ako neračunam folijarnu prihranu preko lista sa murtinikom, a što se tiče cene i ja se slažem da je cena od 170din koliko je bilo zajebancije neki minimum ali neodlučujemo mi o ceni veće uvoznici :udri:
 
Ljudi po kojoj ceni prodajete pasulj ja još uvek neznam po kojoj ceni da ga dam , na kvantaškoj pijaci u BG je 160din a u Tempu doduše onaj šareni iz Kirgistana ili Kine **greška li ga je po 222din a ima i tetovac beli po237din a vidim i u Merkatoru je 139 din pola kile ? :sta: Ko zna možda je bolje malo sačekati sa prodajom dok se ne iskristalizuju cene :ppozdrav:
 
ja sam prodao po selu 300 kg po 170 rsd sad je malo stalo anostalo mi je jos 300 trebalo mi malo para ... narod i ne gunjdja na ovu cenu... znaci bice skuplje... znaci da ....
 
drox je napisao(la):
ja sam prodao po selu 300 kg po 170 rsd sad je malo stalo anostalo mi je jos 300 trebalo mi malo para ... narod i ne gunjdja na ovu cenu... znaci bice skuplje... znaci da ....
dobro tebi to ide.
da ti donesemo i naše?
 
drox je napisao(la):
ja sam prodao po selu 300 kg po 170 rsd sad je malo stalo anostalo mi je jos 300 trebalo mi malo para ... narod i ne gunjdja na ovu cenu... znaci bice skuplje... znaci da ....
De da gunđa kažem ti ja pošto je u merkatoru i tempu, izgleda da je i u Kirgistanu bilo nevremena pa je i tamo sad pasulj manje rodio
 
mi ga prebiramo i stavljamo u zamrzivac. zizak ove godine poranio, ne pomazu ni nozevi ni listovi...
imao sam ove godine i nesto malo tresnjevca....PLANO
 
to je onaj rozi sa sarama

Post je spojen: [time]1283373977[/time]
_________________________________________________
e moj bubalo jos kad bi im i suva rebarca spakovao bilo bi im puno, a ne znaju koja muka
 
Zeko to je taj trešnjevac , bač sam i ja danas hteo da stavim sliku tog pasulja da malo diskutujemo o njemu ::prica::jer koliko mi se čini na ovom forumu nije bilo govora o njemu :D
 
Eto zašto volim ovaj forum taj pasulj sejemo godinama a neznam kako se zove mi ga krstili kao šareni
inace meni se sviđa dosta krupan i rodan pasulj :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh