Pasulj

E to me buni, čovek koji mi ga je nudio mi je rekao 80 kg po jutru, na kraju sam kupio beli gradištanac srednje krupan uzeo sam 60 kg, imam da posejem nepuno jutro (0.9 k.j. ) valjda ću imati dosta. Ploče 48 rupa, na 6 cm
 
slavonski zeleni sa 48 rupa i mjenjač na najgušće onda je razmak 5,6cm i oko 254000 biljaka po ha..... ode oko 60kg,s tim da 1000 zrna treba imati oko 450-480 grama.....
 
Meni je zutozelenog islo prosle godine 90kg po jutru, ploce 48 rupa medjuredni razmak 50cm razmak u redu 6cm

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Žuto zeleni kod mene je uvek išao 1kg po aru sa pločama 48 rupa i razmak 50 cm a ovaj trešnjar 80 do 100kg po kj e sad to ti je uvek diskusija kao i kod soje ovaj posejao 25kg po jutru ovaj drugi 60 kg .
 
Meni je zutozelenog islo prosle godine 90kg po jutru, ploce 48 rupa medjuredni razmak 50cm razmak u redu 6cm

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока

prošle sam sijao na međuredno 44cm i u redu 8,7cm......to je oko 320 000 zrna, pokazalo se odlično, ali je problem bio u lošoj godini..... ploče 48
 
Koja je razlika između pojedinačne i grupne setve (5-6) zrna u kućicu u pogledu prinosa? Kod mene se pasulj za lične potrebe do masovne upotrebe herbicida sadio kao među usev u kukuruzu, a sada se uglavnom sadi samostalno na manjim površinama. Jedan rođak mi kaže da se sadi po nekoliko stabljika zajedno jer će lakše klijati ako zemlja uhvati koru (lakše će je potisnuti više klijanaca, a jedan često ostane ugušen ispod kore). Mislio sam da posadim ručno malu površinu za naše potrebe i nisam siguran šta je bolje. Nešto bi išlo u red uz beli kukuruz, nešto samostalno između svaka dva reda kukuruza tako da bi redovi pasulja bili na 37 cm. Sadio bih šareni i sumporaš.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Niski grah se sije samostalno ne treba potporanj dok visoki se obično sije uz kukuruz.
Niski možeš sijati na kućice po par zrna ili masinom na 5-6cm.
Masinom je lakše i jednostavnije pogotovo veće površine.
Prednosti su masine radi bolje raspodjele sjemena
Nećeš pogriješiti ni na kućice ako je manja površina.
Rod će ovisiti o godini najviše......ostalo su samo nijanse.
Lp
 
Ja sam uvek trosio 50 kg po kj,prinosi su bili odlicni,probali smo 70kg po kj i manji prinos je bio...
 
Посадили данас једно 2 ара шареног пасуља за наше потребе у кућице, по 4-5 зрна. Добио је и нпк. Намеравам да му ставим кап по кап, тј. само да пустим дуже траке које ће ићи у кромпир јер се редови настављају. Надам се да ће уз наводњавање, прихрану и пар заштита фунгицидом бити нешто од рода.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Broj biljaka po jedinici površine je pravilo za sjetvu graha.
Kilaža uopće nije mjerodavna.
Razlikuje se od vrste.....
 
Da li neko ima da mi proda 4-5kg žuto zelenog pasulja ( Slavonac) treba mi za baštu.
Nekoliko dana obilazim poljoprivredne apoteke i ne mogu nigde da nađem.
 
Имаш на кванташу Нови сад у средњем реду око средине увозе из украјине добро изгледа продавац вели да највише купују наши за сетву прошле године у банатском тополовцу није родио тако да фали свугде
 
Nazad
Vrh