Pasulj

IMA LI KO OD KOLEGA DA PRODA I POSALJE PREPORUCENO JEDNO 2 KG SEMENA. NE MOGU DA DODJEM NIGDE U GRADU DO NORMALNOG SEMENSKOG PASULJA.
 
Ja ću možda imati žuto zelenog viška semena.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Sejao sam pasulj u basti i poceo je da nice , ono sto sam primetio da ima jedan deo pasulja koji je nikao kao da je u sredini nesto sprzilo ono prvo lisce sta bi to moglo da bude, oce od toga nesto da bude?
 
Pozdrav, u cvetu pasulja pojavile su se crne bubice(pipe). Da li neko ima sličan problem ili ima iskustva sa tim. Probao sam oprskati sa polux, medjutim nisam ih uništio.
IMG-20230609-081620.jpg
IMG-20230609-074349.jpg
IMG-20230609-074333.jpg
 
Pozdrav, u cvetu pasulja pojavile su se crne bubice(pipe). Da li neko ima sličan problem ili ima iskustva sa tim. Probao sam oprskati sa polux, medjutim nisam ih uništio.
IMG-20230609-081620.jpg
IMG-20230609-074349.jpg
IMG-20230609-074333.jpg
Polux je deltametrin ( Decis ) Prisutan na trzistu par eona... tako da je prisutna i rezistencija na njega.. malo jaci od kisele vode. Da bi delovao kako treba vec ga lupaju ljudi u duploj dozi odavno . Tako sto rece kolega..hlorpirifos.. lambda cihalotrin....
 
Pasuljari ako nekom treba bubnjara prodao bi svoju, biće povoljna cena samo da ode kod dobrog domaćina i da ne stoji za džabe kod mene, nemamo u planu više da radimo pasulj tako da samo smeta u dvorištu. Javite se u pp ako je neko zainteresovan

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
To je mala povrsina , starci samo za sebe siju. Dal se isplati sve to kupovati? Ridomil vjerovatno vec imaju.
Sad tu je blizu kukuruz prskan mezotrion i terbutilazin , mada ima tikvica i lubenica izmedju pa nemaju to , mozda ipak je bilo blagog zanosenja a da je pasulj osjetljiviji ?
Ima i veceg zutila u flekama nego ovo na slici .Mladi listovi su ok za sad.
 
Kod mene kad gledaš pasulj izgleda odlično nema nikakvih znakova oštečenog lišća ,kada razgrneš lišće ima zutih listova ko da su oštečeni.Neznam da li je to normalno pošto nisu osunčani kao da su u senci.prvi put radim pasulj 3 kj na 70 cm.
Rađen bakar pred cvetanje, i zbog skorašnjih svakodnevnih kiša urađen mankozeb+difenokonazol .
 
Nazad
Vrh