Pasulj

Takav je i moj Galeb, u subotu je imao desetak posto suvih mauna a danas 70% sigurno.
 
Pasulj ubrzano zri, mislim da će moj za branje biti za 7-10 dana. A vidim da je komšija za vikend počupao žuto-zeleni.


i kod mene bude tako, obično krenem između 20 i 25.7.

sada planiram otići malo do njive da vidim kakvo je stanje, nisam dugo bio, jer nisam stigao zbog vršidbe, danas vručina cjeli dan, a već sutra najavljuju pad temperature na 20-25 stupnjeva, samo da nebude nevremena

- - - - - - - - - -

Da li ga vrsete sa kukurznom korpom ili zitnom?


pošto sam uzeo mali kombajn, probat ću malo nešto odrediti s njim, da vidim kako će ići, pa onda vidjeti što prepravljati polako preko zime, jer htio bi dosta toga napraviti, a kroz tjedan dana, to je nemoguće, pa će vršalica odraditi i ovu godinu ( sa određenim poboljšanjima)
 
Danas smo krenuli sa cupanjem pasulja,malo je povukao vlagu i povratio vrsne zelene listove ali nemoze se vise cekati jer najavljuju jaku vrucinu pa opet kisu. Na 9 ari dve jednodovinke pune. Sutra nastavak, videcemo koliko ce biti, za sada obecava.
 
После ових силних киша,превенција није била успешна па сам морао прогазити опет.
Има махуна нагажених точком али мања је штета него да га сад ухвати болест.
Листови што их је оштетио лед почели да оболевају.
А далеко је сазревање,сигурно неће пре светог Илије а можда и касније!?

f5e9bde311447ce0a5e79df56fa7d266.jpg


9ea94316b63dde9d0bff79ec9596681f.jpg
 
Moj pasulj je led pocupao, steta 100%, ostavicu ga da izraste, posto je proklijao, pa cu ga na jesen zaorati kao zelenu masu. Bas mi je krivo posto je bio odlican.
 
Moj pasulj i beli i zuti sam danas pocupao i doneo kuci sutra ce da stoji na sunce ceo dan da jos malo uprzi se... nema vise cekanja ako ga uhvati jos jedna kisa niko ga pokupiti nece!!
 
LTZ T-40 koja površina pod pasuljem ti je uništena ,baš u nezgodno vreme ,kasno je sad da i nešto seješ , tužno ulažeš cele godine i sad dve nedelje pre žetve ti sve propadne šća ćeš život ide dalje :ppozdrav:a ovi iz ministarstva što su uzeli od malih i dali velikim neka ulažu u protivgradne rakete jer će od toga svi imati koristi a najviše oni trenutno najisplativija investicija ( odnos uloženo -dobijeno 1:14). Kolege jel skinuo neko pasulj ,ja sam planirao za sutra ali ipak još neću ima još poneka mauna da nije 100% sazrela?
 
Marcelo unisteno mi je 0.5kj sremca... Mislio sam probati sa kupusom, ali necu, ostavicu ga da izraste pa cu zaorati zelenu masu i na jesen posejati jecam.
 
LTZ T-40 koja površina pod pasuljem ti je uništena ,baš u nezgodno vreme ,kasno je sad da i nešto seješ , tužno ulažeš cele godine i sad dve nedelje pre žetve ti sve propadne šća ćeš život ide dalje :ppozdrav:a ovi iz ministarstva što su uzeli od malih i dali velikim neka ulažu u protivgradne rakete jer će od toga svi imati koristi a najviše oni trenutno najisplativija investicija ( odnos uloženo -dobijeno 1:14). Kolege jel skinuo neko pasulj ,ja sam planirao za sutra ali ipak još neću ima još poneka mauna da nije 100% sazrela?


kod mene još ništa, svaki dan gledam, ima zrelih mahuna, al još ima i zelenog lista i dosta je zrno vlažno, pa mislim da se to neisplati još raditi, da treba pričekati, al za nedjelju javljaju moguću kišu, što baš i nije dobro, a onda poslije toga temperature 36 stupnjeva, pa ću onda vjerojatno od ponedjeljka-utorka krenuti u posao
 
@ivanz ista stvar kao i kod mene , ovih dana prepravljali još neke nedostatke na mašini , farbali je a od nedelje verovatno punim gasom, interesantno da je šareni zreliji od Sremca iako ima dužu vegetaciju.
 
Ja danas obišao jednu njivu i vidim počeli da ga kradu, nije mi dosta muke oko cene i prodaje nego sad moram još i da branim od lopova
 
Jel to najlon dolje??

Gdje se moze nabaviti??

Tako bi mozda htio nesto napraviti, pa susiti na njivi, dovesti vrsalicu na njivu i odraditi posao
 
Nazad
Vrh