Pasulj

Cime mogu da prskam korov poponac i muhar u pasulju? Ima ga bas dosta.
 
Za poponac nepostoji ništa što dobro suzbija ,najbolje je u predusevu se rešiti tog korova ( imam i ja problem na jednom kj, kopam ali je jako nezgodan jer se umrsi sa pasuljem ) ,za muhar ( uskolisni korovi ) je bilo reči na ovoj strani.
 
Kolega koji je razlog nezadovoljstva tom međurednom razmaku ?

Шта фали размаку на 70 цм. Таман!

16322e96e09648e85f1ea157b87a8322.jpg
 
Neznam ja sejem na 50cm a to na 70cm mi je nepoznanica pa zato sam i pitao kolegu BOKIBOLE-a zašto prelazi na taj razmak , nikt lep ti je ovaj ,kad je to slikano , moj završio sa cvetanjem i počeo da naliva zrna , lišće polako počinje da žuti biće vršaj oko 20-og .
 
Marcelo prodao sam spartac na 45 cm sto sam imao jer smanjujem pasulj. Laksa ce mi biti obrada na 70cm, spartacem cu ga podsecati a na 45 moram platiti cupanje sto me kosta oko 12000 po jutru. Sa sezoncima sto manje posla treba imati. Jos je sada skocila satnica pa za 8h se placa 1400 dinara. Kada tifon razvlacim dosta izgazim pa ima i tu stete.
 
Ja ni neznam kako ću ga podsjecati, kada se raširio, i pogazit ću dosta, sada treba prednja hidraulika, da se podrezivač stavi naprijed....svaka godina drugačija, i uvijek treba izmišljati toplu vodu, al svake godine u grahu
 
e da, tako nešto staviti i još da ima podrezivač naprijed, na prednjoj hidraulici
 
Prvo sam razmišljao kako bi to mogao da odradi kljun od nekog kukuruznog adaptera, odem na vašar, naletim na ovo, malo prepravim, probao sam prošle godine i mislim da će raditi posao. Nemam puno pasulja pa mi okretanje neće oduzeti puno vremena.
 
Затегнеш један шпанер на трактору тако да ти улагач семена иде уз сами точак,вратиш се по трагу точкова (не треба ти маркир).под условом да машина са четри реда може ући између малина!? или ако имаш стару olt-ову са два реда!
П.С
Растојање редова се прави према расположивој механизацији и начину обраде!? Хоћешли машински или ручно радити.
 
Imam mehanicku maxicorn sejalicu 4reda ako je max skupim dobijam medjuredni razmak od 35cm,u toj varijanti traktor širim za 10cm i redovi mi ostaju između točkova,odnosno,budu opkoraceni, a ostaje dovoljno prostora da se i malina radi bez problema. Tako sam zamislio, a ne znam da li je neko tako radio u praksi. Voleo bih da čujem još mišljenja, inače bi se pasulj podsecao onako kao kod tebe Nikt


Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Пасуљ као и све остале културе захтева одређени (оптимални) склоп по јединици површине.Да ли ће он бити 70*5 или 50*7 или 35*10 све зависи од тебе како ти највише одговара.Род више зависи од године каква је, него од размака на који сејеш.
 
Zri polako, mozda cak i za vikend bude cupanje. Ove godine je manje polegao nego prosle pa cu mozda probati da ga podsecam.

Na pijaci se pre 10 dana pojavio "novi" pasulj, zuto-zeleni, doduse jako sumljam u to, cena 250din kg, stari ide i dalje po 200din na malo, ostalo je mozda 20ak kg jos za prodati.
 
Pasulj ubrzano zri, mislim da će moj za branje biti za 7-10 dana. A vidim da je komšija za vikend počupao žuto-zeleni.
 
Nazad
Vrh