Parenje kunića

Hvala drobac ali nisam imao srca da zovem veterinara izlazi mi covek u susret ali sad znam sistem ima da se kote samo tako

- - - - - - - - - -

Ljudi bas sam poludeo juce je navodno upario valjda nisam ni ja pametan a danas ajde ponovo ma kakavi druga isto sarac zecica ma kakvi a nemacki becki plavi zecice nece ni u snu da se upare vec 3 mecesa poludeo jbt hranim toliko cistim te daj injekciju suga u usima te daj vitamine te skupe granule ma ako se ne okote do nove godine sve koljem i cao
 
Odgovor Gabesz20.
Ta zenka sto nece da primi,zameni joj mesto sa nekom drugom da promeni miris,dodaj joj AD3 vitamina sa primesom b vitamina,a najjednostavnije je da odes na pijacu i kupis persuna sa listom i das joj lisce dva tri dana,i onda je nosi kod muzjaka,ako ne uspe onda cu ti dalje kazem sta da radis
Pozdrav svima, a par pitanja Megiju ili nekome ko moze da pomogne vezano za gore navedeni citat.
- Koju kolicinu persunovog lisca davati po zecici?
- Da li joj davati samo persunovo lisce ili ne smeta ako pojede i onu stabljiku?
- Ima li veze u koje doba dana joj se daje persun ili to nema veze?

Nov sam u gajenju kunica pa su ova pitanja vecini banalna, a pomoc mi je kao i svakom pocetniku dobro dosla.
-------—--------------------------------------------------
Kako bi nas narod rekao, " Teza lenjost, nego bolest ".
dok sam cekao odgovor nastavio sam sa citanjem vasih postova u ovoj temi i nasao odgovore na moja pitanja, osim onog da li da im dajem i stabljiku persuna ili samo lisce, pa ako vas ne mrzi, molio bih za odgovor.

Hvala svima i jos jednom pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Sad je ženkama jako vrućina, pa zato neće da se pare. Ustani rano ujutru kad je hladovina, pa onda probaj.
 
Hvala drugari.
jednu zenkicu od 4,5 meseci je sinoc zekan opalio, ali imam jednu matoru od 8,5 meseci koja nikako da se upari. Place ona, zekan sve tehnike predigre odradi, da ni ja bolje ne bih, al' dzaba. Od sexa ni s. Poslusacu vase savete i probacu ujutru. Dao sam joj i persun , pa cemo videti sta ce biti. Sex ili rerna.
Jos jednom hvala i pozdrav svima.
 
Prvo sto bih ti savetovao je da pre no je prineses zenku muzjaku treba je proveriti dali je spremna za parenje:
.Pregledati joj pol,organ ako je crven do visnja boje (ljubicaste) i nabubren je pouzdan znak za parenje.Pariti je kada nisu vrucine (ujutro i uvece)posle prvog parenja kada primi muzjaka ponoviti parenje posle 8-10/h ponovo.Ima slucajeva da zenka i ako je spremna za parenje da nece da prihvati jednog a prihvati drugog muzjaka.Dobro je nekad zenku ostaviti jedan dan u kavez muzjaka da poprimi njegov miris za brzi nadrazaj za parenjem (zameniti mesta) Redovno pratiti cikluse za nagonom parenja od 14 do 18 dana.Ako se linja teze se pari.Da nisu previse debele.
 
Hvala jos jednom, ali evo zasto nije htela da se pari:
Zato sto je skotna ;o)
Naime, pre mesec dana, tacnije 02.06. sam tu zenku pripustio muzjaku. Ona je ispustala plakala, on joj nezno saputao, nekoliko puta skocio na nju, ali se nije izvrnuo, vec se jednom onako kao zaneo. Shodno tome sam pomislio da nije uspeo da je opali. Posle pet dana sam je ponovo pripustio, ali mu nije dala ni da joj pridje. Obzirom na moje pocetnicko neiskustvo, sinoc sam je ponovo pripustio misleci da ce mozda biti sexa, ali kao sto sam u gornjem postu naveo od toga ni s.
Jutros dodjem da im dam hranu i vodu kad kotilica puna ocupane dlake. Dodam joj jos malo slame, a ona lepo to rasprostrla po kotilici i dodala jos dlake. Sad ostaje da cekam i nadam se malim usonjama ;o)

Pozdrav svima.
Javljam cim se kotilica napuni malisanima.

kao sto sam i obecao, okotila se Kobila ;o)
Necu da diram nista par dana, a onda cu javiti brojno stanje
 
Poslednja izmena:
Drugari, treba mi pomoc.
Vec drugo jutro nalazim polupojedene malce ispred kotilice. Pre dva dana sam nasao jednog, a jutros drugog.
Moze li mi neko reci o cemu se radi?
Malcima je danas 6 dan.

Hvala unapred na brzim odgovorima i pozdrav svima
 
Znao sam vidjeti takvih slučajeva, može biti štakor, ali moguće da je i sama ženka, u prvih par dana sve super, i onda nakon nekog vremena počne ih jesti.
Pogledaj gajbu ima li negdje rupu da štakor može proći kroz nju pa zakrpaj.
Ako nije, vjerojatno ih je majka pojela, ako joj je to prvi okot, ne mora značiti da će to ponoviti, prvakinje su često takve, zbunjene.
 
Perje, hvala na odgovoru.
Juce sam ceo kunicarnik pregledao. ocistio, uklonio sve sto je bezpotrebno bilo na podu i nisam nigde video misiji ili pacovski izmet tako da sumnjam da je neki od tih glodara ulazio u kavez i kotilicu. Pri tom sam juce video da je voda blago crvena, pa verujem da je ipak ona bila cedomorka. Jutros sve u redu. Juce sam poceo da joj dajem Promotor L. Prvorotka je pa joj je sve oprosteno... bar za sad ;o)

Hvala jos jednom i pozdrav
 
Evo kao sto sam i obecao javljam koliko je malih okotila ova moja "Kobila".
Okotila je 4 mala usata od kojih su dva tragicno zavrsila polu pojedena, a dva su lepa zdrava i krupna.
Jedan je na oca crn, a drugi je na majku beo. Kojeg su pola ne znam, jer ih jos nisam uzimao u ruke.
Ovo je prvi okot pa da pitam da li je ovo normalna kolicina malih, jer je "Kobila" bila jedna od 9 mladih kad se rodila, a i njena majka je bila prvorotka. Takodje me interesuje da li ima veze to sto je muzjak s kojim se parila mesanac?

Sve u svemu lep pozdrav i hvala svima na podrsci i pomoci
 
Peto ti je dobro rekao daj joj jos jednu sansu,jer ima vise uzroka zasto okoti malo bez obzira koji je okot po redu.pozdrav.
 
Pozdrav svima od mene.
Okotila mi se druga mlada zenkica. Okotila 6 malih usonja. Prvo jutro dva pojedena ispred kotilice, drugo jutro u kotilici 4 malca i ja se obradovao kako ce lepo da nastavi da ih odgaja. Napravio sebi kafu i seo kad cujem iz kunicarnika cviljnje. Pogledam i vidim ona se u kotilici nesto kao namesta. Pomislim, verovatno ce da ih doji pa malo nekog nacepila. Cviljenje se nastavlja i ja odem do kunicarnika, a ONA jedno po jedno izbaila iz kotilice i izgrizla ih. Zadnjem je kozu ogulila. Bilo mi zao a gledam kako ga muci. stavim rukavicu i polako ruku u kavez i izvadim mukicu napolje. Bez nogu i bez koze. Recite mi ljudi sta se desava. Da li to ima veze s tim sto je muzjak mesanac orijasa i neznam cega, pa da mu se genetika uzj...la? Pario sam s njim zato sto je lep i krupan, kako bi i mali bili takvi. Planiram da je parim kao i onu Kobilu jos jednom sa hajkom muzjakom, ali me cisto zanima da saznam sta moze da bude. Kobila ona svoja dva malisana koja nije pojela cuva telom, ali bukvalno. Kad god otvorim kavez ona stane mirno ali tako da su oni iza nje iako su vec stari 5 nedelja. Lepo rastu i jos malo pa su kao ona po velicini.
Eto toliko, ako neko ima neku ideju, a da nije izrecena u prethodnim postovima, znacilo bi mi.
Hvala unapred i pozdrav
 
Pozdrav. Evo mene. :) Miloše da nisu možda u srodstvu mužjak i ženka? To može biti razlog toga, ali možda je i do ishrane. Meni se nekoliko puta desilo da (uglavnom mlada ženka, prvorotkinja) ne napravi gnezno i ne doji ih od prvog dana i oni uginu. Ali da ih jede? :sta:
 
Pozdrav svima od mene.
a ONA jedno po jedno izbaila iz kotilice i izgrizla ih.Eto toliko, ako neko ima neku ideju, a da nije izrecena u prethodnim postovima, znacilo bi mi.
Dešavalo se i kod mene,nema veze sa rasom,nego vremenski uslovi u trenutku koćenja.Pošto je ovih dana toplo i zečevi to teško podnose,pa može da dobije temperaturu i nervozna je,više pije vode i ponekad pojede i svoje mladunče sa nekoliko dana.U hladnijem periodu godine ređe se dešava ova pojava,ali treba biti na oprezu da joj nepređe u naviku.I nesmeju se mladi dirati prvih dana slobodnom rukom,jer hoće i zbog našeg ljudskog mirisa da ih gricne tj. osakati.
 
Evo juce uzmem trecu zecicu koja se jos nije parila ni kotila, ubacim je kod muzjaka. On hoce, ima volje, ali ona lezi zalepila se za pod i cuti. Vidim da nema od ta posla vajde, izvadim nju i ubacim zecicu koja je vec prosla proceduru. Opet muski krenuo da je salece, kad iznenada ona pocinje da ga ujeda. U jednom trenutku ga maznu za njegove genitalije. On pocinje da skici i ja brze bolje nju napolje dok i od njega nije napravila zenku. Kako da utvrdim kad ce biti raspolozene za sex, a da ne moram da ih traumatizujem vadjenjem iz boksova i posmatranjem stanja i boje njihovih genitalija. Govorim o zenkama.

Послато са LG-P760 уз помоћ Тапатока
 
Obično se na ženkama lako vidi kad žele pod mužjaka. Kad ih želiš primiti, počinju se trzati (kao da stenju) i kad joj prođeš po leđima, ona se zadnjim nogama diže u zrak.
A zna biti i da ne vidiš uvijek baš u pravo vrijeme simptome tjeranja, a opet ona primi mužjaka.
Ja kad svoje odredim pariti, stavljam ih kod mužjaka svaki dan dok god ne prime. Obično popuste 2.-3. dan :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh