Parenje kunića

Pozdrav,
da li su normalni testisi kod mužjaka ako su donji krajevi kože (koja drži testise) malo izduvani?
Da li je netko imao iskustva u parenju s takvim mužjecima? Da li je to neki poremećaj ili je to normalna pojava?
Hvala na svakom odgovoru!
 
Pozdrav,
da li su normalni testisi kod mužjaka ako su donji krajevi kože (koja drži testise) malo izduvani?
Da li je netko imao iskustva u parenju s takvim mužjecima? Da li je to neki poremećaj ili je to normalna pojava?
Hvala na svakom odgovoru!
Mislim da je normalno,kolko se ja razumem.Nemoj da zagledaš nego puštaj na ženku pa će ti se samo kasti.
 
Hvala u svakom slučaju!!

Hahaha, mi smo kao početnici mislili da mu je jalov ovaj mužjak, jer mu je pola testisa bilo prazno. Jednu je ženku pario više puta, i nikad nije ostajala skotna. Drugu je isto pario, i nije se na njoj primjetilo da je skotna, jer ga puštala uvjek i bili smo sto posto sigurni da je do njega. I eto, ta druga ženka se sad okotila (nije bila sa drugim), a mužjaka možete pogledati u temi
http://poljoinfo.com/showthread.php?1474-Kunić-u-službi-malih-tajni-velikih-majstora-kuhinje/page27 :osmeh:

post br: #528
 
Da li je neko slučanjno imao da mu se ženka okoti u 23 danu skotnosti? Parena 12.07. a okotila se 04.08., tj 23 dana u gravidnosti? Kako sam nasumično prebrojao, ima ih oko 9 - 10 mladih.
Hvala na svakom odgovoru!
 
Desavaju se takve situacije, nije to nista opasno. Neka su ti zivi i zdrvi mladi. Samo ih redovno nadgledaj i zenka da ima dovoljno hrane i vode i sve ce biti u redu.
 
Dobro je da nije neki poremećaj. Inače, ovo joj je drugi okot. Prošlo leglo je okotila 8 i sve ih je fino odhranila.
 
Poštovani nisam pametan više ove moje zečiće štarjkuju već 3 meseca od okota u pitanju su plemenite rase kad god pogledam dole joj je polni organ blede boje da li je moguće da su toliko razmažene hranim ih granulama 16 posto Gebi i detelina i ajde pustim sa vremena na vreme i neće haos beže po boksu od mužjaka ili samo spusti guzu i ništa nisu gojazne lepe sve ok molim za pomoć, hvala drugari
 
Dajem ne ne znam koliko u gramima ali ujutru pola šolje velike one od bele kafe i uveče isto, znači puna šolja kafe ali velika kao ona za čaj plus detelinu i sve pojedu

- - - - - - - - - -

A recimo kod hibrida i primitivnih rasa kad god pustim sve hoće da se upare bez problema samo ove plemenite rase neće
 
Mnogo im daješ granula. Jedna čaša od jogurta (120-130 gr) dnevno je sasvim dosta. Verovatno su se udebljale i zato neće da se pare. Ja mojima mešam granule (50%), zob (35%) i ječam (15%) i dajem pola čaše od jogurta ujutru i pola uveče, plus uveče im dam suve deteline.
 
Hvala Drobac na svemu poštujem savete iskusnih kunićara i javim ako bude nešto pozitivno tj. ako se pomirim sa zečicama :)
 
I ja mislim da je puno,zameni mesta tim zečicama koje neće da traže,mali trik koji sam naučio od Megija,kod mene je upalilo.Kod mene je problem nedostatak svetlosti na objektima pa se dovijam dok ne napravim veće prozore,nekad i zbog toga stondiraju,neće da traže.
 
E ljudi sve sam probao da li možete da zamislite i davao zečicama peršun i smanjio ishranu mada nisu debele imaju i granule i detelinu i jabukovo sirće u vodu povremeno ma sve ko lutke ali ne traže nikako kad pogledam boja dole je svetla ma kakvi nema šanse da se upare, e sad kaže veterinar da dok menjaju dlaku sad neće hteti da se upare kaže još dva meseca ništa nećeš uspeti, ja poludeo stvarno ne znam da li da uopšte držim kuniće ako neće da se upare
 
Slican problem,zenka se linja i ne vidi zekana uopste,plus ne znam sta joj znaci sto bije zadnjim nogama o pod kaveza ko konj :osmeh:
imam lim ispod,tako da kad udari,odzvanja na sve strane,
zekan nije da nesto ne pokusava ali se ona samo sklanja i prilepi za pod
 
Poslednja izmena od urednika:
Isti problem identično kaže veterinar da neće još dva meseca dokle god menjaju dlaku, ne znam dok sam imao mešance i hibride uvek se pare samo pustim upari i kraj a što se tiče plemenitih rasa sranje živo, em osetljivi em neće da se pare samo ih hranim za džabe al ok volim ih ljubav prema kunićima mi daje snagu da uvek imam makar skromno :)
 
Drugari moram da se zahvalim na savetima Drobac svaka cast jedna danas najverovatnije uparena davao 3 dana persun i smanjio kolicinu peleta i danas ipak dala mom sarcu extra
 
Nazad
Vrh