Parenje kunića

Dr.Djapa je napisao(la):
Rale je bio ziska zva,nikada vise necu imati takvog kunica... :zli: :haha: :haha: A sto kazes ovi danasnji,kada je vruce samo leze,kada su mnogo debeli oni nece da skacu,strasno,treba im stakleno zvono i mleko od'tice da bi kecali... :haha: :haha: :haha:
I za takve koji nece ima kotlic :haha: :haha: :haha:
 
Znam,znam... Ali nekako ni jedan da bude aktivan kao taj kunic sto sam davno imao,strasan je bio... Sadasnji muzjak koga koristim za uparivanje pari svaku zecicu i ostaju skotne uvek ali nekako nije napadan kao Rale sto je bio... :haha: :haha: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296301772[/time]
_________________________________________________
10ghhqu.jpg

Omladinac je danas imao prvo sexualno iskustvo... :D
Pa se malo zbunio... :haha: :haha: :haha:
2q397kp.jpg
 
Ma nauci ce,ovo je bio prvi kontakt sa zenkom... :haha: Ali se odmah okrenuo i odradio posao... A i ona je bila spremna,samo legla i podigla repic... :D
 
Dobro je i tako nego da je nezainteresovan za zenku,pogodice iz vise puta u koju stranu treba... :haha: :haha:
 
Dobar je,dobar... 5 meseci ima... Mozda je i malo rano bilo ali trenutno nisam imao muzjaka pa sam morao da ga pripustim... :D
 
SasaK je napisao(la):
Moj zekan je sa 6 meseci postao tata,sa 5 ja mog pustam u akciju,nikad nisam imao problema!

E pa drago mi je da to cujem,posto ja do sada nikada nisam pustao pre 6 meseci,kao rano je mnogo... Ali ovaj je odradio posao za 5+ tako da se nadam da necu imati problema... A malci stizu u pravom periodu,pocetkom marta,kada je toplije...

Nego hteo sam da pitam za savet,da li moze on svaki dan da pari po jednu zenku,imam jos 3 zenke pa me interesuje da li bi mogao ovih dana i njih tri da odradi ili da pravim po 2 dana pauze izmedju?! :ppozdrav:
 
Ja nikad ne parim drugi dan ako je parenje uspjelo, jer je mužjak istrošen. Po knjigama max. 5 puta tjedno može skakati. Znači svaki drugi dan možeš ga puštati.
 
Hvala na savetu... Nisam nikada ni pustao tako nego cisto da pitam... Ja sam uvek pravio 2 dana pauze izmedju parenja... Da se zekan odmori malo i napuni ,,baterije"... :haha: :D
 
Svali ili svaki drugi dan, kako hoces i zavisi kakav je zekan, za mladog je mozda bolje za prvi put da pari svaki drugi dan, u svakom slucaju ti za nedelju dana imas 4 zecice da ti se okote a to je zanemarljivo na rast kod nekih rasa.
 
Ma ipak cu ja da pravim pauzu po dan izmedju parenja... Neka se on odmara... A nema to veze mngo meni sa rastom podmlatka,ja sam spajao legla izmedju kojih je i po 2 nedelje razlike pa su bili ok... :D
 
Da li se kunicii mogu pariti u srodstvu jer imam neke koje sam mislio pariti ali su u srodstvu pa ne znam.Veliki pozzzzzzz
 
@ dino

Ne pazis na casu, ako si procitao knjigu onda si sigurno i to morao da procitas da se kunici u srodstvu ne pare.
 
Odg: Parenje kunića

@ dino Kunići isto ko i sve druge životinje i ljudi se ne pare u srodstvu jel tako nastaju slabiji i deformirani mladi.
 
Nazad
Vrh