Parenje koza

crni gruja je napisao(la):
sto procita u nekoj temi evo zapisao sam ..OTKUP MLEKA .."MARNI AGRAR " Krusevac 037 418 010
Hvala drugar,nego kako roga koliko jos ima do jarenja? :D :ppozdrav:
 
Noćas, verovatno greškom, stiglo na PP?!

alpina01 je napisao(la):
Poštovani Maestro,da li mozete da mi pojasnite vezano za parenje koza.Imam kozicu koja je ojarena 02.04.2010. parena je 31.10. nije sjarena,juce sam primetila otok i sekret ali danas toga nema sem malo malo crvenila.Da li je za nju kasno za parenje s obzirom da će jos malo pa napuniti godinu dana?Šta da radim?Imate li neki savet?I koje su starosne granice za parenje? Hvala unapred

Hajde kozari, pomozite koleginici!

:ppozdrav:
 
@Alpina 01
ako mekece i mrda repicem to je to vodi je kod jarca.. :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1299309151[/time]
_________________________________________________
Meni trazi sada,,.. :sta: uz sred zime .. mekece i vrti repicem .. :D
 
@ Alpina 01. Nikad nije kasno.Ako je promasila parenje sad,trazice ponovo za 20~tak dana.Samo ti nju odvedi a ako ima jarac u blizini,pusti je i polako za njom sama ce da ga pronadje. :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
A radza.. je li sljivka??
Hvala , :ppozdrav: a rakija, a da uh dobra, boga mi uhvatila a nista nisam doruckovao , a zagledamo kako se koza mrci .. ..ma ne mogu ti opisati koje sam zadovoljstvo imao, a ona stoji i jedva ceka .. :D :ppozdrav: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]субота, 05. март 2011. 05:00:13 CST[/time]
_________________________________________________
A da zaboravih da kazem da je jarac mnogo lep "alpinac". :D :D :bravo:
 
A da zaboravih da kazem da je jarac mnogo lep "alpinac". :D :D :bravo:
[/quote]
Ja batice nisam te srece sto se tice jarceva.Kod me ne u okolini sve neki melezi.Ima samo jedan cist alpinac u selu Visesava.Covek ga je kupio u Cacku,lep je i cist ali mlad~9meseci. E sad,dok moja Lanka ponovo bude "trazila" i on ce valda porasti malo.Sad trenutno ona je za njega RAMBO :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1299323988[/time]
_________________________________________________
Zaboravih da ti kazem za radzu,znas kako kaze nas narod:"Jutarnja ne prasta." :haha: :haha:
 
Znas onaj vic:
Zakasnio Perica u skolu,i pita ga uciteljica sto kasni?
"Vodio sam kravu kod bika" odgovori.
"Pa jel to nije mogao otac da uradi?"
"Jeste uciteljice,al kazu ljudi bolje bik".
Tako da .....
Salu na stranu,gde je taj,trebace i za moje kozijane.
 
Kod mene ovde .. blize magistrali.. njima sam dao njivu pod zakup....a ima jos jedan i on mi je mrcio jednu ona bi trebala sada da se ojari on je prelep i instituta iz N.S. ali to su milocajci ..zive u BG ta nisu tu preko zime ali ovi sto sam im dao njivu oni su tu preko cele godine...mlad lep... :D
 
Pozdrav kozarima!
Ovako, koze drzim 20-ak godina. Uvek je kod mene bilo od 3-6 koza koje su se jarile od pocetka januara pa do kraja marta... Nikada mi se nisu koze jarile 2 puta godisnje iako mi je jarac uglavnom stalno bio sa njima. Cuo sam da koza primi jarca posle 7 dana posle jarenja, neki kazu da se sa 1,5 mesec jarici odvajaju i onda koza prima jarca. Dali neko ima takvo iskustvo?
 
Drzim koze od pre dve godine koliko sam se nacitao koze traze da s MRCE (pare) novembar mesec ..ali evo meni se desilo u martu....
Cuo sam da koza primi jarca posle 7 dana posle jarenja, neki kazu da se sa 1,5 mesec jarici odvajaju i onda koza prima jarca.
a to sto pricaju . pa samo pricaju ..dokon pop i goveda krsti na to nemam sta da kazem bilo bi suvisno :haha: :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1299332687[/time]
_________________________________________________
Ovako, koze drzim 20-ak godina.
Pa zar ti iskustvo nije pokazalo sta to ljudi govore .. :sta: :D :ppozdrav:
 
@ Goran. Ako je ishrana dobra,onda 3 puta u 2 godine(1,5 puta godisnje).Ako hoces sto pre da trazi jarca posle odvajanja jaradi,pojacas ishranu(jecam i zob pomesas,pa stavis u jutani dzak dobro nakvasen).To ce ubrzo da nabubri i da pocne da klija.To im dajes jutru i vece uz normalan obrok i sex nagon nece izostati. :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
crni tekir je napisao(la):
@ Goran. Ako je ishrana dobra,onda 3 puta u 2 godine(1,5 puta godisnje).Ako hoces sto pre da trazi jarca posle odvajanja jaradi,pojacas ishranu(jecam i zob pomesas,pa stavis u jutani dzak dobro nakvasen).To ce ubrzo da nabubri i da pocne da klija.To im dajes jutru i vece uz normalan obrok i sex nagon nece izostati. :haha: :ppozdrav: :ppozdrav:

Hvala brate!
Relativno dobru hranu dajem, stim sto ja prekrupim sve to i jedna velika greska, ja do sad jarice nisam odvajao do klanja ili prodaje, tj. sisaju dokle hoce... Sa koliko je po tebi idealno odvajanje jaradi?
 
Nazad
Vrh