Parenje koza

Kod mene je trenutno opsta jeb... Jedan jarac na 8 koza,sto je najgore sve u isto vreme se pare.Mucenik samo skace sa jedne na drugu. :osmeh:
 
Kod mene je takodje opsta dreka.Dve koze traze jarca ali se deru ko' da ih ima 20 :haha: Moram im koliko danas dovesti nekog deliju.:ppozdrav:

---------- Poruka napisana 18-10-11 u 09:18 ---------- Prethodna poruka je 15-10-11 at 11:34 ----------

Mladja se danas mrcila,tj. skinula mrak sa ociju a matora nesto tvrdi pazar,izgleda da joj je proslo pa ce morati delija ponovo kod mene za 20~tak dana :haha: Ostavio bih ja njega i sad kod mene da saceka ali smrdi za medalju :haha::ppozdrav:
 
@Gruja. Ma svetinja je batice da im dovedes deliju da bude 2~3 dana kod tebe.Ja sam mojima doveo i obe su se isparile.Prcio ih je domacinski,kad sam ga vratio gazdi~jedva stoji na nogama :haha:
 
kod mene su se mrkale sredinom avgusta 60 koza na dva jarca(beli i crveni), potom zatisje do sredine septembra, i sad opet ponovo neke traze uglavnom mlade kozice sto treba sad prvi put da se jare, poludeo sam. Bice jarenja do marta. A prosle godine 30 koza se ojarile za 10 dana u februaru. kako je kod Vas?
 
Ja imam samo dve.Obe su sjarne i planiram da ostavim zensku jarad za prosirenje stada.Obicno kad se planira,budu sve mu.onje :haha: ali necu odustati~ako bude tako,prodacu mu.onje pa cu kupiti jednu dobru muznu kozu.:ppozdrav:
 
evo da odgovorim, koze ze drze potpuno prirodno, idu u sumu na pasu dva puta dnevno po 3 sata, ne jedu koncentrat, nego sojine, psenicne i kukuruzne ljuspice( takozvani. otpad od eleviranja u silosima). obrok im se dva puta nedeljno posoljava. koze se trenutno muzu rucno, nije neki veliki posao bar ne za mene. iskreno najveci problem jeste plasman proizvoda. Necu da se lazemo u ove tri godine kako je bilo sa plasmanom. Hm, vrlo tesko. Na Backu Palanku koja ima 40000 stanovnika nemoguce je da se proda 5l mleka isto tako surutke, i koja kila sira. Strasno. SADA kada se broj koza kroz ove tri godine povecao na 65 koza, ozbiljno se informisem i trudim da nadjem do proleca otkupljivaca, koju ce otkupljivati, I REDOVNO PLACATI OTKUPLJENO MLEKO!!!!!!!!!!!!! Koye na pasu neidu svega 2, meseca i tada se stalski hrane, obrok i balirana lucerka. po jarenju tamo oko kraja februara pocetkom marta vec idu na pasu. Moram da vas zamolim i ako nije ovo mesto za to, odnosno tema za to, hitno mi je potreban pulin, koji je radan ne bitan pol ili starost, neka mi neko pomogne. pozdrav
 
poz svima. imam 3 koze i sve tri su se parile. e sad u selu mi svi kazu da nakon parenja ne smeju da jedu koncentrat, niti bilo sta slano u roku od 20 dana, dok mi je veterinar rekao da to nema nikakve veze. molim vas neka mi neko kaze kako je pravilno. :)

- - - - - - - - - -

poz svima. imam 3 koze sve 3 su se parile, i narod u selu mi kaze da nakon parenja ne smeju da jedu koncentrat niti ista slano 20 dana nakon toga, dok mi veterinar kaze sasvim suprotno. e sad mi recite sta je pravilnije. :)

- - - - - - - - - -

poz svima. imam 3 koze i sve tri su se parile. e sad u selu mi svi kazu da nakon parenja ne smeju da jedu koncentrat, niti bilo sta slano u roku od 20 dana, dok mi je veterinar rekao da to nema nikakve veze. molim vas neka mi neko kaze kako je pravilno. :)
 
Nazad
Vrh