panonski beli kunić

Imam i ja susaru za trku.:) Samo mi je poveca.Moze da stane jedno 1000 kunica, klasicna srpska posla gde da komsija ima vecu susaru od mene.:)Ali nisam ih jos susio.Kad koljem kunice svi se pojave i razdaju se kunici.Ali sledece ture se suse.Pera Ns 91 danli bi bio raspolozen da podelis znanje za kobaju i tehnologiju susenja kad dodje do toga.:)

Kada ti bude trebalo javi mi pa da se cujemo,nije nikakav problem....:ppozdrav:
 
CEkaj da vidis moju pusnicu :) 1100 evra me kostala :) nigde ne racunam svoj rad :D
Haha mislio sam na enterijer, to je ono sto mi se svida...
Druze Pero ko zna mozda me nekada neki vetar i nanese...
 
Zhexy
Poprilicno impresivna susara moram priznati da je maksimalno funkcionalna.
Ove filtere sto spominjes kako su ih odradio moze li malo da objasnis princip?
Svaka pohvala inace.
 
Poslednja izmena:
Pa kad sam lio plocu umesto pivskih flasu koje bih kasnije razbijao.. stavio sam pvc cevi za odvod vode komade isto ih je lako kasnije preseci i izvaditi. limar mi je napravio kao case samo sa oborenom ivicom gore na spolja i oborenom ividom dole na unutra. i kao resetka je stavlja od ves masine bubas sto ima one rupice. po mojoj blagoj racunici moze da stane oko 1000 kg mesa mada nikada nisam uspeo da napunim toliko za sada je maks bio oko 800kg.
Filter radi svoje.. meso niti je garavo nista. trosi se malo vise drva ali vredi.

Treba ostaviti jos rupa.. ako se ide sloj kamena od 15 cm treba vise rupa kod mene je taj sloj nekih 10-12 cm kamenja.

- - - - - - - - - -

A gore su letve i biber crep koji sam rucno jedan po jedan birao i prao kerkerom... vala bilo je dosta toga :D 2 dana pranja. pa sam hteo da ga lakiram ali mrzelo me da se penjem toliko visoko.

Gore ne sme ploca ako mislite zbog lopova jer se ona kondenzuje ili tako nesto. ovako vuce malo promaja kroz crep. biber je duplo stavljen i ispod njega je aliminijumsa mreza na svim mogucim otvorima tako i na samom krovu da ne moze muva da udje a ni vrabac ili tako nesto... cisto i sigurno.. jos preko leta cu mozda staviti izolaciju sa spoljne strane i mozda neku pletenu zicu onda bas lopovi nikako ne mogu :D
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav svim kunicarima sa foruma.Od nedavno sam poceo da se bavim kunicarstvom, , od tada redovno pratim ovaj forum koji mi pomaze da se lakse snadjem u vezi uzgoja kunica. Za pocetak sam kupio Panonske bele , 4 zenke stare 2 meseca i 1 muzjaka star 2,5 meseca. kod mene su jedan mesec.
Pokusacu da ubacim slike kunica.
 
1897760_772909242739288_625469551_n.jpg
Zenke

- - - - - - - - - -

1798838_772909156072630_90164753_n.jpg
Muzjak
 
Lepo drugar jel to za priplod ili za klanje ?Posto vidim da su bas dobro uhranjeni:osmeh:
Panonci stari 75 dana

dsc0792.jpg
 
Poslednja izmena:
Ostavicu za priplod i ovih dana polako smanjujem hranu. Sada zenke imaju 3meseca. Kada sam ih kupio (28 dec.2013g.)prodavac mi je rekao da su stare 2mes. Problem ce mi biti da nadjem muzjaka za parenje ,ovde u mom kraju slabo ih ima a nebi ih pario sa drugom rasom.
 
Hvala Zhexy! Lepo sa tvoje strane, da si blize dogovorili bi se. Posto sam tek poceo da se bavim kunicarstvom pa bi te upitao dali muzjaka od 5 meseci mozem da se pari sa zenkom.. Imam ponudu iz Kovina sto mi je dosta blze.Pozdrav!
 
Panonka mi se nije okotila?? Sve se lepo ocupala,napravila i gnezdo od slame-samo malih nigde nema :sta: Bice da je pretovljena i da ce morati na dijetu...
 
Moram imati strpljenja za nju jer mi se prosle godine dva puta kotila i oba puta po 10 uspesno odgajenih mladunaca.Nego sam ja imao mnogo posla u novembru i decembru (slave,Bozic,itd...radim kao mesar u pecenjari) pa je zena vise vodila racuna o kunicima a ona kad hrani-uvek ima granule pred njima.Tako da -sledi dijeta .Panonci su inace vise skloni gojaznosti nego hajkomi (bar kod mene).
 
Pozdrav, ja sam Nikola iz Sombora i pre par dana nabavio sam kunice , uzeo sam 5 zenki panonskih belih starih neki mesec i 2-3 nedelje, hranim ih granulama i lepo napreduju. Uzeo sam ih za priplod , pa bi hteo da probam , nesto za zamrzivac kuci , a nesto za tov i prodaju, ali na kraju krajeva , hteo bi da probam. Imam pitanj za vas , video sam da sta pisali vezano za linije, ali nikako ne mogu da shvatim kako se odredjuju linije kunica.
 
Linije kunica ne mozes ti da odredis to treba da ti kaze onaj od kog si uzeo kunice, ako ti nije rekao zovi i pitaj ga. A koja je zenska, muska ili tovna linija to je nesto drugo i koja je kakva.
 
Nazad
Vrh