panonski beli kunić

Pa drugar kako nisi se sam uverio kakvu robu ti daje....Posteno te je presao...Kada sam pazario jednog muzjaka covek veliki odgajivac je gotovo uradio sistemacki pregled predamnom i nema sta da te zezne tako rade pravi ljudi...
 
Upravo tako Pero, kada se kupuje, sve se gleda. Ja obavezno pregledam kuniće koje kupujem od glave do pete, pa čak i polne organe da se uverim da je sve u redu. Ko je pravi odgajivač, to mu neće smetati. Meni je čak i rekao da slobodno sve pregledam.
 
Poslednja izmena:
Bas tako i ja kada nekome prodajem,prvenstveno zbog sebe sve po redu pogledam da nebude onaj me zaebao i da budem na losem glasu...zbog toga iskljucivo volim da kupac dodje kod mene kuci(a ne da mu saljem neznam ni ja gde i kako) i pokaze prstom na tog i tog kunica ja mu izvadim i ako mu se svidi uzima ako ne nikom nista...U svakom slucaju od 8 panonaca u leglu mozda je samo 1 muzjak i 1 zenka bas pravi i koje treba ostaviti za dalju priplod,a ostali su za tov!!!
 
Ljudi desava se prilikom uzimanja mladjih kunica. Nema frke nista strasno , nadjem druge zenke i jos skotne i eto :).
Imam drugar lepe kalifornijske ali ne bih da ih bas menjam, vijam da izvucem vrhunske ukrstene hajkom+panon.
 
Uvek pogledaj robu koju uzimas...
I meni je lik jednom podvalio muzjaka umesto zenkice..ja ih pogledao odvojio u kutiju i normalno platio...zamolim ga da mi ih pricuva sat-dva dok ja obidem malo izlozbu...kad sam krenuo kuci castim ga sa pivom, pozdravimo se i ja kuci.. ubacim ih u odvojene boksove i posle mesec dana, reko da vidim kojo je zenka da je prebacim u boks za zenku kad ono dvojica mud..a...
jbg, desava se..
 
Jos uvek nismo dosli do onog bitno :D Ko ima lepe panonke za prodaju starije ili skotne jos bolje ako imate lepe muzjake. Ja imam brdo hajkoma ali ne i panona.

- - - - - - - - - -

Trebaju mi odrasle lepe panon bele zenke za priplod.
 
Evo i mojih panonki druge linije. Imam ih ukupno 7 komada i namenjene su za stvaranje maticnog jata :).
Imaju oko 80 dana i ceka ih stariji muzjak trece linije. ;)



2nb5coy.jpg
[/IMG]

Muzjak

2ekoims.jpg
[/IMG]
 
Moj panonac, star 4,5 m, ovih dana skida paucinu sa ociju...nemam pojma koje je linije, generacije, kolena i.t.d.... znam da je sa tri meseca imao 3300grama...
30cufs4.jpg
2ytxs8p.jpg
 
Imam zenkica za njega , jednu panonku, dve hajkomke i jednu kalifornijsku...sve pustam njemu da omrsi brke, pa sta bude...
 
Kod Pere ni Pikaso ne bi umeo da nacrta onakvu pusnicu...:osmeh: uh kako bi se ja onde omrsio...
 
Kod Pere ni Pikaso ne bi umeo da nacrta onakvu pusnicu...:osmeh: uh kako bi se ja onde omrsio...

Haha drugar pa da smo malo blizi mogao bi slobodno da dodjes pa da probas ove kunice-carolije koje sam uspeo da napravim,inace za pusnicu to sam ja i cale sami pravili nekih nedelju dana,od 3 sata pa do 7 jer samo radili nismo mogli po ceo dan da je praviumo ali jako samo zadovoljni sa njom...Inace krajem meseca ode jos 20 panonaca u kobaje,trenutno im je prosek 3 kg ...tako da ce biti cele godine da se klopa:haha::ppozdrav:
 
Imam i ja susaru za trku.:) Samo mi je poveca.Moze da stane jedno 1000 kunica, klasicna srpska posla gde da komsija ima vecu susaru od mene.:)Ali nisam ih jos susio.Kad koljem kunice svi se pojave i razdaju se kunici.Ali sledece ture se suse.Pera Ns 91 danli bi bio raspolozen da podelis znanje za kobaju i tehnologiju susenja kad dodje do toga.:)
 
Nazad
Vrh