Pšenica Apache

Stari je jucer jos jednom presao njivu sijacicom i sad je posijano 800kg APACHE na 6.75kj, sto ga dodje nesto malo manje od 120kg/kj... Gnojidba zaorano UREA 50kg/kj, i na brazdu (Pod sjetvospremac) 150kg/kj NPK 15-15-15 i u proljece cim se ustabili vrijeme idemo s prvom prihranom 50kg/kj KAN i za dva tjedna jos jedna takva prihrana...

Cici: Lako kod vas gdje je zemlja "jaka" humusom i I ili II.klase... Kod mene je zuta praskasta zemlja V. i VI. klase... Iskreno, nemam pojma sto da ocekujem od prinosa, sad kako citem, sve vise sarenih prinosa ima. Apache je, cinise, zbilja dosta nestabilna sorta i sijanje istog je velika kocka...
 
Posejan Apac danas,ostalo i sutra da se odradi druga njiva,takodje apacom,bacen NPK 3x15,zatanjirano,na kraju setve valjanje.
 
Ja sam se zeznuo sto nisam valjao ili bar prebrnao djed prebrnao kod njega dosta bolje niklo gdje je traktor gazio tu je bas dobro. Inace ove sam godine sijao trijenjen apach nisam kupovao posto je skup.
 
kod mene sin prevaljo jednu njivu a drugu malu nije razlika je ogromna u nicanju.Gdje je povaljo ljepota sva nikla ravna ko podšišana a na drugoj maloj njivi još se izvlači.Sijao sam 230 kg/ha šta mislite jel to dosta nekako ni se šini porijetka,jel se Apač tića?
 
Ja sam sijo Apač pretprošle godine oko 17-18kg po dulumu i oborio lični rekord a i rekord sela vjerovatno . Jes da je bila mala površina i bašta al eto može na tu gustinu koju su tad i preporučivali a sad su malo digli.
 
ja sam čuo i gledao na netu da ide od 17 do 20 kg na dunum ali prodavci i agronom u prodavnici kažu šišni 23.Bogami je skupo sjeme vidićemo ima li vajde 1 kg -1,43 km ili o.72 euro centića
 
Evo mog semenskog Apača sejan 06.10 na 2.3 KJ pre onih kiša.

v81lwy.jpg
 
Zdravo sviama
Jas sam nov ovde na forumu bavim se sa poljoprivredim ove godine prvi put sam zasadio apache na nive za probu, u jeseni nisam satavio dzubre posto nive nisu bile seejane prethodne godina tako da do seenje ove sezone sam zaoorao 4 puta i tanjirao i poseo apac pa sad molm vas recite mi so koje kolicine dzubrivo da idem u prolece i koje sredstva za zastite da primenim ?
Puno hvala
 
Najprostije, KAN i sekator. A ako ti se pojave insekti i sarenila onda zovi zastitara u pomoc.
 
Nazad
Vrh