Pšenica Apache

@Paorpaor,
Sad mi je jasno zašto ne iznosiš kolik je prinos na tvojim parcelama.
 
da,da.......nema potrebe ribu smanjiti,dokaza dovoljno ima,a da nekazem da pola sela je doslo kad se vrsilo da vidi prinos jer su je svi gledali od kako je nikla pa do vrsenja,mesavina je bacena na suncokret 100kg po kj,kad je velja skinut potanjirano u dva navrata da bi niklo sto je rasuto,oko 15.10 posejan tavanski apace130 kg i posle zadnjeg snega odmah dok se jos nije otopio 100 kg uree,ospricano meteorom od travke i nista vise, sto neverujes briga me,ima odvage ima svedoka,nije me bilo sramota spomenuti ni 2450kg po kj
 
Kod njega je vrlo bitno bokorenje.Ja sam ove godine ostavio 2500kg Apacha za seme.Jako je lepo i tu njivicu sam posebno radio baš zbog semena.Iću malo veću setvenu normu(oko 130kg/kj) i obavezna dva valjanja.Prolećno valjanje je jako bitna stvar jer podstiče bokorenje.
 
.Iću malo veću setvenu normu(oko 130kg/kj) i obavezna dva valjanja.Prolećno valjanje je jako bitna stvar jer podstiče bokorenje.
Takodje sam mislio da idem malo vecu normu sa mojim semenom, ali sam mislio da idem sa 150 kg/kj. Prosle godine sa semenskim apacom sam imao 6t/ha, a ove godine nekih 5,2t/ha. A ove godine baceno vise vestaka. Razlika izmedju ta dva semena je bila dosta vidljiva. Pa sam zato sacuvao moju. A ovo valjanje u prolece primenjujem obavezno.
 
Svima koji imaju preko 4t po k.j ili preko 7t po hektaru cestitam ovom prilikom,lepo je proizvesti toliku kolicinu psenice sa tih povrsina...Alal vera ljudi!!!Mi jos dugo necemo moci proizvoditi toliko kod nas je rekorder ko je imao ove godine 3000 po k.j...
 
Dali u vasem kraju mlinovi primaju apacha,i jer postoje neki uslovi ako primaju,kod mene se nesto neckaju kao ne mogu da izvuku brasno tip 400 koliko mogu od domacih sorti.pa mozda vise nece ni da je primaju?
 
Hoćeš da kažeš da je mlinari poznaju koje je sorte pšenica ? Ako im ne kažeš da je Apač, verujem da je neće poznati.
 
Nazad
Vrh