Pšenica 2023-2024.

Jutros obisao psenice i video da je vreme za prskanje sad dal duva ili ne mora da se radi. Zadovoljan sam kako izgledaju i ako bi sada dobro pokisle bilo bi tu mesta za dobar prinos.

M6dg153.jpeg


video snimak prskanja
 
ja sam ga raspalio isto i sve uradio,sad sam miran.. da ga nisam uradio poludeo bih,jeste duvao vetar ali moralo je da se zavrsi

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
ja jutros u pola sest otisao i zavrsio sve sto sam planirao za danas

Sent from my SM-A536B using Tapatalk
 
Ја сам јутрос испрскао пшеницу, мало је ветар успорио па се могло прскати. И што неко каже фунгицид и инсектицид нема коме штету да направи.
 
Spreman Pylon plus i Laidir. Dobio i kesu Funomila (tiofam netil) od 1 kg i nisam siguran da li on može da se meša sa Pylon plus?
Pre se plašim da taj prašak neće proći kroz prskalicu jer se ne rastvara samo se razmućuje jedared probao pa se :poop::poop::poop::poop: nabije se u sito i neće da prođe....Drugo nema potrebe Pylon + radi zadatak. Ja sam prskao sa njim i Akordom kao i prošle godine i sviđa mi se kombinacija dobro deluje...
 
Ja sam prskao po vetru nema to gde da pobegne sve pada u žito. Sada je pala i jaka kiša pa od nedelje da ga još jedared priranim Ureom i kombajn.
 
NE. Nisam planirao da će da se "vrše" još u maju. Ureopm prskam umesto ANa jedno 4 puta 10kg po lancu jeftinije je i efikasnije. Kada počne da naliva zrno idem sa onim mikrobiološkim đubretom 4kg po lancu i još dodam neki insekticid i to je to.
 
Код нас су побледеле (за почетак). Ако не буде кише онда мрка капа.
 
Мокрин, Неузина, је л' стварно ових дана нисте добили кишу, да кажете да је донела неку вајду?
 
Mogu da odgovorim da Bašaid nije dobio kišu koja može da promeni stanje useva.Tu je i Kikinda ,Mol ,Iđoš .....
Osim ako 3-4 litre u 3 dana ,mogu da promene stanje.
 
Nazad
Vrh