Pšenica 2023-2024.

Zanimljivo da i on spominje proizvod slican ovome iz Corteve sto prskanjem preko lista pomaze usvajanju azota iz vqzduha ,zaboravio sam kako se zove...Na 4:14
 
55-60ak eur po hektaru kosta spram cena tog proizvoda u Poljskoj ...a koliko znam minimalno pakovanje je 1 kg sto je za 3ha.Skupo je i za ogled da se uradi ...
 
Peet, žito je odlično, da nije to puno đubriva, jel planiraš još jednu prihranu?
Jos cekam AN da mi stigne i to kao i vreme bez padavina i vetrovito, nekako me sprecilo raditi prvu prihranu pocetkom Marta. Bar tako sam imao u planu, a drugu prihranu krajem Marta.
Ovih dana odradicu 2 u 1 sa 200 kg/kj AN-a i od djubriva to bi bilo to.
 
Ne nasedajte na propagandu, ja kad sam uvlačio internet rekli su brzina DO 20 a ima 8. I 8 je do 20.
Tako i ovo, do 30 kg azota po ha.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Znam ja to odlicno,ja sam i mislio realnije ce biti mozda oko desetak kg azota maks kao usvojeno,20+,a kamoli 30 kg ,zvuci previse dobro to be true.
 
Neki su koristili N lock u kukuruzu, nije bilo razlike. E sad će kolega probat Utrishu, vidit ćemo. Promotori samo guraju i kažu, a to je sitan trošak, 20-30 eura/ha i tako sa sitnim troškom doguramo do cifri astronomskih sa ulogom...
 
Ove godine ce ici kesa tezisa i opet nece biti zarade...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Neki su koristili N lock u kukuruzu, nije bilo razlike. E sad će kolega probat Utrishu, vidit ćemo. Promotori samo guraju i kažu, a to je sitan trošak, 20-30 eura/ha i tako sa sitnim troškom doguramo do cifri astronomskih sa ulogom...
Ko god dodje da mi ponudi tako neke šećerne vodice, ja im kažem da probamo na jednoj parceli, pola uradimo sa tim njihovim preparatom a pola bez, ALI O NJIHOVOM TROŠKU. Posle skidamo posebno svaku polovinu. Ako se pokaže da valja, ja uzimam dogodine za svu površinu. Jedino su iz biofora pristali da tako urade sa nekim preparatom u kukuruzu i nije bilo nikakve razlike.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Ko god dodje da mi ponudi tako neke šećerne vodice, ja im kažem da probamo na jednoj parceli, pola uradimo sa tim njihovim preparatom a pola bez, ALI O NJIHOVOM TROŠKU. Posle skidamo posebno svaku polovinu. Ako se pokaže da valja, ja uzimam dogodine za svu površinu. Jedino su iz biofora pristali da tako urade sa nekim preparatom u kukuruzu i nije bilo nikakve razlike.

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
I ja imam slicno iskustvo sa folijarcima Timak agra...radio sa sva cetiri folijarca u razlicitim kulturama,po pola parcele...razlike nije bilo...dogovor je bio da ne platim ako ne bude pozitivnog finansijskog efekta...onda mi na kraju godine plakali da oni moraju da plate od svoje crkavice od plate koja je (5000-6000 evra)!!!
 
Nazad
Vrh