Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jel spreman neko za ujutru, bice uslova sigurno. Kod nas je bas lepo zahladnilo. Oseca se da dolazi leden vazduh potpomugnut nekim vetrickom.
 
Mozete vec da krenete, pocelo je da mrzne. Za sutra najavljuju vetar pa da ne oduva vestak na komsijinu njivu...
 
Kad nisi do sad trebao si sačekat još koji dan,najavili su 5 dana debeli minus,ja ću u ponedeljak-utorak neka bude malo u minusu da ne bude problema.
Parcele su mi u blagom bregu a,putevi u vecem nagibu tako da ako ne pobacam pre nego sto padne sneg mogao bih samo da gledam jer nebih mogao traktorom praznim a,kamoli sa prikolicom izaci.
 
Samo kratko cu napisati da ko je prihranio pre ovih kisa taj uradio dobar poso. Ali nije jos kasno za ureju.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Danas i ja počeo, 100kg/kj urea kutinska
-8 celsius morao sam iskoristiti priliku bez snega jer ako pokrije slatine...
78830eaac1dc0436a23c96967e47a56f.jpg
990b38863e0820c5aa8871c866ddc585.jpg
c16fd6ff7f9aff0b652a938bdd746deb.jpg
 
Svi postovi koji nisu imali veze sa psenicom su obrisani.

Milane ona gubi na vrucini, mada znas i sam kako mraz povlaci vlagu na gore i posle topljenja mraza se lepo otapa i ureja govorim za ove sitne tipa Kutina ili Elixir, npr danas sam usluzno razbacivao ovu iz zelenkastih vreca kao Kirajeva, pa to kao grasak da razbacujem. :osmeh:
 
Danas malo se nismo pocikali u ataru. Prihranjuju se psenice samo gas. Ja usluzno isao 60kg/kj Kutinsku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh