Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Posle malo konsultacija resio sam da ću spremiti ureu ali mislim da ću ipak sačekati sa bacanjem da prodje ova gungula odnedelje...

Послато са GT-I9195 уз помоћ Тапатока
 
Procitao sam sve vase postove i na kraju neznam na sta da se odlucim,da li ili ne bacati ureu sad posle ovih najavljenih minusa da nebude kasno?
 
Preteraste sa upitima i brigama.Šta mislite kako se radilo pre,bez ovog poljoforuma i mogućnosti komunikacije.Da li je razbacati u nedelju ili krajem iduće nedelje,biće to sve dobro.Neka svako uradi kako mu odgovara i kakva je situacija u njegovom ataru.
Uostalom sve će to narod pozlatiti,reče jednom davno jedan od naših genijalnih pisaca -Laza Lazarević.
 
Za ureu nije kasno,a ni mi sto smo bacili nismo poranili,niti su ovi okasnili sto nisu jos prihranili,kad krene lepo vreme u kontinuitetu sve ce se to izjednaciti i nece biti problema... sve je to trava,ne bi valjalo da sufebruar i mart suncani pa da ona izbuja,a sneg iznenadi pocetom aprila pa je polomi,... inace ja drugu prihranu planiram pocetkom aprila....
 
Nije kasno za Ureu do 10. marta. Ja sam odustao od bacanja ovih dana iz nekoliko razloga...

1. Najavljuju neki vetar ovih dana
2. Već od nedelje uveče kreće sneg da pada a dok pada ne možeš bacati
3. Krajem nedelje kada se to malo smiri, ako pogode može biti i 30 cm snega a onda u ataru nećeš ni put pogoditi a ne njivu, pa još ako upadneš u neki vagaš ili rupu sa 5-6 tona tereta po mrazu ima samo da plešu gume od gore

Ipak ćemo sačekati da se malo smanji taj sneg pa ćemo vatati neke minuse ako ih bude preko dana, ako ne onda noćom...
 
Lako je tebi Matiću kad je urea na prikolici.Meni je na dubravinom špediteru a gume stare.Sreća je što mi se na špediteru nalazi i AN pa kad odem na njivu da bacam,ja ću pitati šta gospođe pšenica hoće i koje ona kaže,ja to sipam u rasipač.Mislim da je tako najbolje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh