Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bio je na ovom forumu jedan izvrstan proizvodjac,njegova matematika u vezi uloga i zarade me uvek odusevljavala,steta sto ga vise nema.Oranje i pripremu mu obavljao komsija besplatno jer mu je ovaj sredio kredit u banci,seme mu dali neki likovi sto su krali isto u lokalnom kombinatu.Posejao mu takodje besplatno neki lik kome je obecao da ce mu taj ovrsiti psenicu ako mu poseje besplatno.Djubrivo nije bacao u jesen a u prolece 100 kg uree platio 2500 dinara od onih lopova iz kombinata.Nije prskao jer kod njih nema nikakvih bolesti mi korova.Rodilo mu nesto ispod 5000 kg/kj i na cenu od 20 dinara/kg zaradio 93000 po jutru,mislim da mu je neki idiot skinuo i prevezao psenicu za 200 kg/kj.Ludaci sto plate 120 kg mapa 6400 dinara,plate 125 kg Moderna 7000 dinara i 200 kg Ana 6200 dinara posle samo te tri stavke dodju do 20000 dinara po kj lazu jer sve to moze besplatno.Priprema,oranje,podrivanje,tanjiranje,spremiranje ili drljanje, bacanje 3 puta djubriva,setva,drljanje ili valjanje,obilazenje,trovanje glodara,prskanje protiv korova,2-3 puta protiv bolesti,insekata na kraju vrsidba i prevoz nisu potrebni ili su besplatni.Gorivo i amortizacija se ne racunaju,Car nam to poklanja...
 
Ja zito ne mogu bez 750€/hektar da proizvedem i racunam zakup uvek bila moja zemlja ili ne.A mozemo do besvesti pisati zemlja je moja ne racunam zakup onda bolje izdam nekom zemlju i pare u dzep u mom slucaju 250€ hektar i taj nek se bavi sa zaradom,a ne da se trudim da zaradim iste pare gledajuci u nebo i jos mnogo stavki i tesim se nesto zaradjujem .
 
Na 20din je minimalna cena koja bi bila ok. Poslednje moje zito je otislo po 15.7din i posle toga ja nisam sejao. Juce je brat prodao po 17din (sa lagera koji mu nije naplacen, ulaz tel kel) imao je 3860kg/kj (retko bilo zito i tretman sa agromekarketovom hemijom fuzaijum ni malo nije suzbio) i kako je na zakupu to bilo, zaradio je 5000din/kj.
 
Neka gruba kalkulacija za ovu kao i prethodne godine po jutru:
Razbacivanje djubriva oko 500din.
NPK 150kg oko 6000din.
Priprema zemljista 3500din.
Setva 1000din.
I prihrana 3000din.
II prihrana 3000din.
Razbacivanje za obe prihrane 1500din.
Prskanje od korova 1000din.
Trovanje od miseva 500din.
I zastita od bolesti + insekticid 2000din.
II zastita od bolesti + folijarna prihrana oko 3500din.
Zetva 5000din.
Prevoz 1000din.


Ko moze da uracuna i arendu i punu cenu usluge bolje da batali kalkulaciju, par puta sam tako probao i vidim da me nema nigde, a zapravo sam i dalje ziv bez dugova sa sitnim pomacima ka boljem. :ppozdrav:
 
Bio je na ovom forumu jedan izvrstan proizvodjac,njegova matematika u vezi uloga i zarade me uvek odusevljavala,steta sto ga vise nema.Oranje i pripremu mu obavljao komsija besplatno jer mu je ovaj sredio kredit u banci,seme mu dali neki likovi sto su krali isto u lokalnom kombinatu.Posejao mu takodje besplatno neki lik kome je obecao da ce mu taj ovrsiti psenicu ako mu poseje besplatno.Djubrivo nije bacao u jesen a u prolece 100 kg uree platio 2500 dinara od onih lopova iz kombinata.Nije prskao jer kod njih nema nikakvih bolesti mi korova.Rodilo mu nesto ispod 5000 kg/kj i na cenu od 20 dinara/kg zaradio 93000 po jutru,mislim da mu je neki idiot skinuo i prevezao psenicu za 200 kg/kj.Ludaci sto plate 120 kg mapa 6400 dinara,plate 125 kg Moderna 7000 dinara i 200 kg Ana 6200 dinara posle samo te tri stavke dodju do 20000 dinara po kj lazu jer sve to moze besplatno.Priprema,oranje,podrivanje,tanjiranje,spremiranje ili drljanje, bacanje 3 puta djubriva,setva,drljanje ili valjanje,obilazenje,trovanje glodara,prskanje protiv korova,2-3 puta protiv bolesti,insekata na kraju vrsidba i prevoz nisu potrebni ili su besplatni.Gorivo i amortizacija se ne racunaju,Car nam to poklanja...
Taj ili je veliki gigant sad ili je na robiji zbog ne placanja usluga

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Evo nam i snega.pricali mi stariji da je prihranu zita najbolje uraditi po snegu ako se moze.ja nemam mnogo pa bih mogao rucno to baciti.sta mislite jel ima smisla ovakva avantura?
 
Bio je na ovom forumu jedan izvrstan proizvodjac,njegova matematika u vezi uloga i zarade me uvek odusevljavala,steta sto ga vise nema.Oranje i pripremu mu obavljao komsija besplatno jer mu je ovaj sredio kredit u banci,seme mu dali neki likovi sto su krali isto u lokalnom kombinatu.Posejao mu takodje besplatno neki lik kome je obecao da ce mu taj ovrsiti psenicu ako mu poseje besplatno.Djubrivo nije bacao u jesen a u prolece 100 kg uree platio 2500 dinara od onih lopova iz kombinata.Nije prskao jer kod njih nema nikakvih bolesti mi korova.Rodilo mu nesto ispod 5000 kg/kj i na cenu od 20 dinara/kg zaradio 93000 po jutru,mislim da mu je neki idiot skinuo i prevezao psenicu za 200 kg/kj.Ludaci sto plate 120 kg mapa 6400 dinara,plate 125 kg Moderna 7000 dinara i 200 kg Ana 6200 dinara posle samo te tri stavke dodju do 20000 dinara po kj lazu jer sve to moze besplatno.Priprema,oranje,podrivanje,tanjiranje,spremiranje ili drljanje, bacanje 3 puta djubriva,setva,drljanje ili valjanje,obilazenje,trovanje glodara,prskanje protiv korova,2-3 puta protiv bolesti,insekata na kraju vrsidba i prevoz nisu potrebni ili su besplatni.Gorivo i amortizacija se ne racunaju,Car nam to poklanja...
Taj stu mu kombajnirao ,predpostavljam iz kombinata sigurno je zadrzao malo psenice u nekoj od aluzdiji od kombajna.Inace sto bi njemu rodilo 8000 kg ili kolko vec po H sMalo sutra!
 
Nemojte tako,ogadićete ljudima sejanje žita,pa ko će onda ovoliki svet nahraniti.Svega može da nema ali hleba i igara mora uvek da bude.
 
Mislim da je clan Shale iz Krcedina pisao negde ranije o jednom proizvodjacu iz naseg sela koji je imao 35 hektara u komadu psenice pre 3-4 godine,radio sve moguce operacije,prskanja i analize,dobio preko 8 t /ha,mislim da je imao tacno 4700 kg/kj.Na kraju kad je izracunao ulog i imao dosta paprenu arendu falio mu neki dinar do 2000 dinara/kj zarade...:sta:
 
Nije to ni mala zarada.Skoro 60 jutara po 2.000,znači 120.000 rsd ili vam 1.000 € za godinu dana,a godina prođe brzo,dan nikad.
 
Da odlicna stvar, izda svoju zemlju (ko je ima) po 250e/kj. a zakupi drzavnu po 6000din/kj. To bi bilo veoma snalazljivo.

Sretnem pre neki dan poznanika iz okoline-opstine druzi se sa nekim mojim drugarima iz Panceva, pricamo o usevima i kaze on.. Repicu je posejao na nekih 150ha, jecam na 100ha, psenicu na 30-40ha, ceka da mu stignu traktori da poore za jare kulture, tu cifru Ha nisam zapamtio... Rekoh pa koliko sad to radis zemlje, kaze... Mnogo, a nemam ni LANAC svoje sve drzavna...Ok. pa kako si posejao ozime kulture kad je licitacija bila u decembru i sve je na godinu dana...Pa posejao pa licitirao...Eee lepota od zivota! I NAPREDNO nema sta :cool:
 
Kod nas su tako neki posejali jecam i psenicu,racunali su dobice ponovo zemlju po pravu preceg, pa su sad tu istu zemlju uzeli u arendu neki drugi brzi bolji jaci..... Oni ce sigurno imati zarade.
 
Ja kada procitam kolika je cena zakupa u nekim delovima meni deluje neverovatno. U mom kraju niko ne trazi toliko tj bili su neki u susednim selima sto su placali po 250e /h kada je bila subvencija 14000 din ali je to ubrzo palo dole na max 150e/h a pre neku godinu dosao jedan i izlicitirao drzavnu zemlju za 40000 din /h i propao za dve godine tj izgubio oko 200000e kesa .
O tolikoj ceni zakupa i ne razmisljam ,pre bih sve svoje dao u zakup i radio drugi posao sto dalje od poljoprivrede .
 
Jel koristio neko u pšenici? Kako se pokazao?
c90f8990b15ccc91b82aeebc0a1e9724.jpg


Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh