Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ingenijo je siguran, a sta popred njega dodati pitanje je.
 
Ja izbacujem povrce i sejem vise psenice... Bice najverovatnije sofru,ingenio,ns 40s,mozda jos nesto ubacimo...
 
Apache i dalje, jos nisam siguran sta jos, ili Anampurnu ili Sofru ali smanjujem psenicu za par kj. Ukupna povrsina oko 5% pod psenicom. Manje kukuruza, vise soje!
 
retkost je procitati ovakav citat gde se povecava povrsina pod sojom,svaka cast,inace seje se apac anapurna i avenju,a soje ni jutra.
 
Površina otprilike ista. Sorte Sosthene prva reprodukcija i Avenue original. Inače kod nas u selu se masovno prelazi na repicu a i prošle godine je bilo dosta posejano. Biće ovršena pšenica za dva dana.....
 
Jes da je off ali ste vi dobili lepe kiše dosad...Zašto je pala ta odluka???:ppozdrav:

jest da je off al ko to tebe izvestava koliko je litara palo.....::000::
zato sto prelazim na repicu maksimalno i definitivno,repice tucem na ler gasu od 28 do 32 metera po jutru a zivot je isuvise kratak da cekam svaku petu godinu da mi rodi 22-24 metera soje,to mora biti idealna godina,obicno u ovakvim uslovima kakvi su sad bude od 5 do 12 meteri,dzaba kise i to sto je palo kad je sva skuvana od ovih toplotnih udara,mauna nema dovoljno i mnogo cveta osusenog i otpalog,meni netreba slama vec zrno,zato odustajem od soje i vrtim psenica repica kukuruz suncokret pa jovo nanovo ajd zdravo
 
Plan mi je da ove godine povecam povrsine pod psenicom, jednostavno umorile se njive od plodoreda kukuruz-suncokret i tako u krug...
Pitanje za vas dal smem da sejem zito na njivi gde je trenutno suncokret koji je prskan na crno sa Montom(0,6l/ha)+Terbis(1l/ha)+Girasolin(1l/ha) parcelu cu svakako preorati ali se brinem da ovi herbicidi ne naprave problem u psenici...
 
Ako je povoljna godina za psenicu imaces dobre prinose.
U suprotnom svakako da se trazi dlaka u jajetu po ce neko sigurno da ti dobaci da su ozrok prolecni herbicidi!
Ne bi trebalo da utice ta kolicina herbicida na razvoj psenice!
 
Samo gas Rakin, pa to svi prskaju i seju posle suncokreta psenicu, i to samo 2 puta potanjiras, kakvo oranje.
 
jest da je off al ko to tebe izvestava koliko je litara palo.....::000::
zato sto prelazim na repicu maksimalno i definitivno,repice tucem na ler gasu od 28 do 32 metera po jutru a zivot je isuvise kratak da cekam svaku petu godinu da mi rodi 22-24 metera soje,to mora biti idealna godina,obicno u ovakvim uslovima kakvi su sad bude od 5 do 12 meteri,dzaba kise i to sto je palo kad je sva skuvana od ovih toplotnih udara,mauna nema dovoljno i mnogo cveta osusenog i otpalog,meni netreba slama vec zrno,zato odustajem od soje i vrtim psenica repica kukuruz suncokret pa jovo nanovo ajd zdravo
Čuj...ko me izveštava...U 21-om veku...::000:: Pa NA mi javlja...:osmeh:

Eh da je poljoprivreda tako jednostavna da znamo unapred šta i kad treba izbaciti i ubaciti,koja kultura će biti sledeće godine profitabilna pa svi bi bili milioneri...:ppozdrav: Sad će se svi navući na repicu i na pšenicu pa sad neće to valjati i možda baš će soja opaliti i sa rodom i sa cenom dogodine...:haha: I opet smo na početku priče...
 
Čuj...ko me izveštava...U 21-om veku...::000:: Pa NA mi javlja...:osmeh:

Eh da je poljoprivreda tako jednostavna da znamo unapred šta i kad treba izbaciti i ubaciti,koja kultura će biti sledeće godine profitabilna pa svi bi bili milioneri...:ppozdrav: Sad će se svi navući na repicu i na pšenicu pa sad neće to valjati i možda baš će soja opaliti i sa rodom i sa cenom dogodine...:haha: I opet smo na početku priče...
Misliš da će se sejati mnogo pšenice ?
Proletos su išli komentari da na pšenici nema nikakve zarade.Otkuda sada optimizam da će se mnogo sejati ?
 
Išli da komentari letos,ali dok ljudi nisu videli da ima i od goreg gore...Kod nas čujem od drugara jedan naš kolega ima već upisano 200 kj. setve uljane repice što njegove što mušterijsko a do juče si mogo da izbrojiš na prste parcele zasejane kod nas repicom...tako da...:ppozdrav:
 
Ja cu na maksimum 8-10% od moje povrsine posejati psenicu, sorta ingenio i ni pod razno ne kasnije od 10.oktobra
 
Ove jeseni smanjujem zato sto se ovog leta solidno zaradilo na psenici, moguce da povecam soju ili ubacim suncokreta.
Da se razumemo, mi smo samo robovi koji treba da budu prasnjavi i prljavi a nikako gospoda robni proizvodjaci. Bilo sta da sejes "oni"ce uvek toliko da ti plate ili daju da ne crknes od gladi i da mozes da obnovis proizvodnji i da udjes u novi ciklus nadanja.
Klima se menja a mi ili cemo navodnjavati ili cemo menjati kulture u plodoredu...OVAKO VISE NEMOZE !!!
Ja sam doneo odluku da kukuruz maximalno smanjim a psenica- repica- psenica- suncokret ce ici na najslabijim njivama, a na malo boljim malo i kukuruza. Bar da izbegnem jul i avgust jer u buducnosti ce biti sve gore i gore :ppozdrav:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh