Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Apsolutno je najduze u ataru bila zelena i imala najveci klas,e sad ce mo videti sta kaze vaga,,meni je zapala prosle godine za oko na ogledu psss,gde je dala 8,8t ,sve ostalo pa i hibrid je bilo ispod 8t ha ,u ogledu nije bilo deltinih i singentinih vodecih sorti...

Da je ovo zahladjenje doslo samo nedelju dana ranije faustus bi jos uvek bila zelena,preplanula je bukvalno za tri dana
 
Hvala, molim te da napises rezultat nakon zetve , rekao bih da je to sorta prve lige, sad videcemo. Kakvu si radio zastitu, da li si isao nesto specijalno u odnosu na ostale sorte ili ne?
 
Definitivno Ingenio razocarao ove godine. Danas radili ,vlaga pala na 14.4 oko podneva. Ima slame ali zrna nema. 73ht. Proteini 14, a prinos 3200srps.po kj. Koliko cujem i kod drugih razocarenje. Sve na oko lepo izgleda ali mutavi kaze 3t po kj. Videcemo sta ce biti prosek, ostalo jo 40kj da se kosi.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
To je parcela koja je pre dve godine uzeta u zakup,dakle nije mnogo cista,a nije nikako djubrena,zadnjih 5-6 god je bio kukuruz,teska crna zemlja,senica je sejana direktno.... predhodne dve godine je dobijala po 200kg mapa i 200kg uree i 200kg sana,sad je psenica dobila 150kg map,100kg 6-12-24 ,200kg uree i 200kg kana,radjneo je husar,falkon,cerone,druga zastita je bila eskorta plus,i oba puta je dobila i insekticid.... Izgledala je vrhunski dao nije opeklo onih zadnjih par dana pred kisu preko 35c ,zemlja je ispucala po 5-6cm i nije vise mogla da se drzi,nadam se do srede da je skidam pa ce biti i rezultata
 
Kod mene ove godine Solehio najbolji, mada je i bio na malo boljoj zemlji nego Anapurna i Sofru. Samo koliko je dobar toliko je zajeban za vrsidbu, tesko ga kombajn guta zbog osja, a jos i naglo sazrilo pa i slama jaka...
 
Da li neko od kolega iz Hr. moze da napise standard kvaliteta za psenicu. Tj sta se placa, a sta se odbija. Da li je to usaglaseno sa EU.

Sent from my B15Q using Tapatalk
 
u tom slučaju ovisiš o politici otkupljivača...recimo kod mene se prilikom obračuna zanemaruje hektolitar (min. 74), nego se gledaju samo proteini (prilikom obračuna te može prebaciti u višu klasu, ali ne može u manju, u skladu po važećoj tablici)
 
Pa sta se to desilo sa rekordima? Lepo pocelo 4.6-5+tkj a vidi sad, ni 3tkj.....?
Inace kod mene, i nesto sto sam kosio drugaru prosek oko 3tkj......Razne sorte su u pitanju, kako semenska roba tako isto tavanusa.....
Neke parcele prskane u fulu a neke nisu prskane ni protiv korova, pa ipak razlike nije bilo sem uloga::novac::.....
 
Poslednja izmena:
A zar ovi nasi "strucnjaci" nisu mogli samo da prepisu i primene pravilnik od Hrvatske. Zar je to tesko? Sta stalno izmisljaju toplu vodu. Ili ovako cuvaju nekog tajkuna ili otkupljivace ili izvoznike? To je ono zasto prosto kad moze komplikovano.
 
Puko top. I komsijama i nama.
dc6d2bdec50ba8fdb93af29754ae61f7.heic

cc9df53be0f7ead6d29345d617ea6c9f.heic



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gotovo sa psenicom za ovu godini. Prezadovoljan prinosom a i kvalitetim. Totalno iznenadjen sobzirom kakva je godina.
325b426e5580396d658a36b8c3c32d03.jpg


Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh