Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas vlaga ne pada...drugar zakosio malopre,kombajn pokazao 17,1
 
Bice ovo uzasna zetva, prinosi ne ocekivano mali, cena nikakva, zasoljeno vremenskim neprilikama da dodatno ljudima izvuce zivce!
Drugar koji radi odlicno zemlju, jedan od retkih koji je pri kraju zetve, prinos mu se krece 3000-4000kg/kj. sto je stvarno katastrofa za nas reon, bice u lepom minusu na 80kj.
 
Jel kris beše rekao da pšenica sa slike izgleda da jaja,ili sa outa,a kad kombajn udje ono tuki mićo...
Ja bi se vrlo rado resio pšenice,al prosto ne znam šta bi drugo ubacio u plodored,a i to su prve pare,željno iškevane..
Možda ječam..?..
 
Koliko odkupljivaci skidaju psenice sa 16 % vlage kod vas , tj ima li ko tablice od vas neke ?
 
Kod nas koliko % iznad 13% toliko skidaju znaci na 16% tri skidaju

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Jel kris beše rekao da pšenica sa slike izgleda da jaja,ili sa outa,a kad kombajn udje ono tuki mićo...
Ja bi se vrlo rado resio pšenice,al prosto ne znam šta bi drugo ubacio u plodored,a i to su prve pare,željno iškevane..
Možda ječam..?..

Isti k....manje je ulaganje kod jecma al manji je I prinos, nema tu srece! Jedino ako treba da se ocisti neka arenda od korova ujedno I odmori za sledeci usev, onda mi bolji jecam zbog tog manjeg ulaganja I manje nege oko useva.
 
Kum ekspresno poslao sliku,inače član foruma .
c197da53c3d9ca0afd3f3b54476597cf.jpg


Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Probao oko 2 popodne pa skidam ali nije islo ima rastura a i vlage.Nikako sunce da izadje ceo dan se vucu neki oblaci evo tek sad sunce.Kad se nisam zaglavio sa kombajnom uleteo u deo gde je nosila voda. Sa jedne strane parcele nije toliko strasno jer ide niz breg a kad je trebalo uz breg stao sam...Nista nisam video kad sam usao u taj deo gde je bio potop to je bilo prasine sacuvaj Boze..evo jedne slike te prasine kad se vec razisla nisam slikao vise bice kad idem da nastavim gde sam stao.
c2da2333d1316ba41970032d96eb3790.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ovo i sutra još oko 6 kj.

Послато са HTC Desire 626 уз помоћ Тапатока
 
Danas i mi koristili, skidao Energo vlaga 14.7% punimo prikolice pa ce mo prinos videti. Uglavnom je Energo bio zeleniji kad je ga grad tukao tako da bolje curi nego istali, sve sorte sto su zrelije bile vise su nastradale.
A njive se nenormalno gaze, po 10-15cm tockovi ulezu u zemlju, propast
 
Da li ima neko iskustva sa Faustus sortom psenice. Zapala mi za oko na jednoj oglednoj parceli na ulazu u Jarak iz pravca Rume, pocetkom juna. Inace jedino se ona dobrano zelenila, sve ostalo zito koje sam video na potesu Sabac, Sremska Mitrovica, Sid, Ruma, Irig , bilo je totalno zuto?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh