Pšenica 2017/2018

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Maticu jel su poceli da oboljevaju ovi drugi donji listovi ili slika vara ?? I kod mene ima kod Ingenia na sporednim listovima po negde kao neke pegice mada ima lepu boju. Dok zastavicar gde je izasao ili se tek pojavljuje deluje bas zdravo bez ikakvih simptoma
 
Miloš88 ići ću sa Duett Ultra+Fastogal a svuda je počeo da klasa,izgleda da je rana sorta jer mi Ilico još nema ni jednog klasa a sejan je dan posle ovoga.
Imt577dv slika vara a baš sam se trudio da okinem što bolju sliku i ne vredi.Za sada nema ni listića žutog ali videćemo.
 
Rutava buba mi napala raz, sta ce biti u psenici?
a55646a10c298a3438dba7739fbe3c5b.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Danas se u mom kraju više priča o napadu vaši buba i ostale gamadi na pšenicu nego o bolestima pšenice..
 
U Srbobranu pregledane više parcela i ima puno stenica i vašiju,tako da sutra poslepodne sledi prskanje...::lose::
Napisao ja pre neki dan za pšenicu...rutava buba je napala i kukuruz ali crkne kad gricne malo...:ppozdrav:

Raca rešenje za njih plave ili bele kantice na vratine i sa strane parcele sa nasutom vodom i nekom primamljivim mirisom naprimer prašak za veš i tome slično,član Rabadžija je kačio slike u temi uljana repica 2017/2018...:ppozdrav:
 
Sutra moramo da prskamo sa 150mm fastaka po hektaru ima ih mnogo I to na prvim rokovima setve sto krecu vlat da izbacuju
IMG_20180427_112603.jpg
 
Imam utisak da je zabrana paljenja zetvenih ostataka donela vise zla nego koristi. Mislim da se iz godine u godinu toliko nagomilalo stetnika da ovo vec postaje neizdrzivo, od gljivicnih obolenja,gamadi,virusa.
Veliki sam pobornik vracanja organske materije zemljiistu ali sve vise verujem da je paljenje jedna korisna mera gde se vrsi i dezinfekcija tla,narodski receno spalis sve stetnike. Udjem u prodavnicu na policama malo ima preparata koji kostaju manje od 2000 din /L, ovo postaje neizdrzivo !!!
 
Neverujem ni da je do žetvenih ostataka toliko,nego blaga zima bila i za april mesec nenormalno toplo...ali to nam je to,tražili ste gledajte...Kada sam napisao pre par dana da prskam pšenicu 3 puta insekticidom,neko je komentarisao da kako neznamo sortu da odaberemo...:osmeh: Samo bi voleo da vidim tog junaka koji na ovoliki napad kojekakvih buba,vaši,itd. ne prska ništa šta bi mu ostalo od posejanog...:ppozdrav:
 
Savo i kod mene zvezdana skoro sva izasla. I ima ovih vasiju mnogo. Ja cekam da krene cvetanje i prskam i fungicid i insekticid. Verovatno uz dodatak uree.
 
Mirban. Koliko ja znam prihranu treba izbegavati kada se radi zastita klasa u cvatu.
 
Ja sam u petak i subotu navodnjavao psenicu sa 25-30L/m2 i nocas jos 12L palo kise. Sve imam ingenio i za sada lepo izgleda,klas je vec poceo da izbija napolje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh