Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Mislim da ću ići 150 MAP i 150 3x16 po ha( to mu dođe ukupno 42:102:24).U proleće 200 kg UREA i 200 kg KAN.Predusev soja i kukuruz.
Aco zar nije malo mnogo to azota (188 kg čiste ak.materije po ha)? Da ne bude posle problem sa poleganjem'
 
Tako je to kod gazda.Prošle godine bio mačvanski rekorder,a ove se malo opustio,hteo da živim od stare slave,mangupi to videli i pretekli me.Sad moram ponovo da se popnem na tron,a to uvek ide teško i košta.Zato mora sve u fulu,a što se tiče poleganja,ja sam čovek u godinama,slabo će kod mene ona hteti da polegne!

- - - - - - - - - -

Danas izašli u Agriumu sa cenom semenske pšenice.Singenta 55,90(Ingenio Moison,Iliko), a LG 52,90(Andino i Anapurna).Lepa cena nema šta.
 
Ja gde sam pitao kaze bice 6400 din/sj. Probacu verovatno jedan hektar pa cemo videti razliku. Koja se sorta dobro pokazala ove godine ?? Ja imam selektrirano Avenue I Ingenio, a probao bih bar jos jednu eventualno dve sorte.
 
30kg je setvena jedinica a trebalo bi valjda oko 30ari da se poseje sa jednom vrecom. Ali opet zavisi od necistoce I mase 1000 zrna. Kaze drugar ima isplativosti I ako moras da iskesiras vise para za seme. Ali razlike u prinosu ima itekako
 
Ne znam kod drugara rodilo 9t/ha hibridne, a 7t/ha obicne sve isto samo razlicito seme I parcele su razdvojene nekih 500m. Zbog toga sam ja i odlucio da probam, pa cemo videti razliku.
 
Poslednja izmena:
Imao sam prilike da vidim rezultate na 6-7 ogleda kod renomiranih PSS i samo je na jednom ogledu hibridna pšenica bila prva,u svim preostalim od 3-8 mesta uz dosta loš hektolitar.Ide je oko 100 kg po HA i ako bude 7-8 hiljada nije skupa,s obzirom da ovih stranih ide 200-220 kg i sve će biti od 5.300-6,000 za 100 kg. što znači oko 100€ za 1 ha.
 
Za 20 dana setva psenice a semena nigde nema,kao da i ne planiraju da nabavljaju ili ce nabaviti u minut do 12.Mozda se plase da ne pojede zizak i dzakove dok se ne proda:haha:
 
zvao agrium imaju seme psenice od 52 do 55 din kilogram strane semenske kuce Limagrin Syngenta NS seme na njihom sajtu 35 din kilogram nihova semena da moram kupiti seme ne bih je sejao ovako sutra moje zaprasujem i dzakiram i spremam za setvu
 
Danas rasturen vestak i potanjirano, na povrsinama gde je bila uljana repica.Cekamo kraj meseca za setvu.
Planirana setva hibridne psenice, na pola povrsine a na drugoj polovini farineli.
 
Da li je bolje potanjirati kuruziste pre ovih najavljenih kisa? Da tako potanjirano pokisne.
Ili sacekati, pa tanijirati posle kise?
Kod mene uglavno cekaju da padne kisa, ali ja nesto mislim da je bolje da jednom potanjiranam pre kisa.
Sta mislis iskusniji?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh