Pšenica 2016-2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa tako i ja znam al eto da pitam...

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
Morate biti dobri sa glavnim komercijalistom.Mi njemu damo malo para na ruke, on nama Galenikin preparat i preko toga nalepi etiketu YQ i svi zadovoljni.
 
Mozda nebi bilo lose da svi koji planiraju nesto sto su selektovali za semensku psenicu a planiraju i da prodaju napisu u ovoj temi nece da skodi pogotovo ako cemo biti korektni sa cenom u bez podvala. Meni licno bi trebalo da kupim ako ce kome preteci sobreda za nekih pet sest jutara okolina novog sada i iriga pozdrav
 
Pričao sam juče sa čovjekom koji radi za možda najvećeg otkupljivača ovamo , radio po terenu analize na proteine i gluten prije otkupa . Kaže da su pšenice bile katastrofa po kvalitetu , naoko dobre a unutra ništa . Kaže što se tiče sorti primijetio neke 2 NS sorte da su imale najbolje rezultate , zvjezdana i neznam koja druga reče , onda neka BC i neka Ludwig , to ni neznam šta je . Graindor kaže razočarenje.
 
Ako krene uskoro otkup i plaćanje po kvalitetu,isplivaće opet NS semena,voleli mi to ili ne.Nemaju naše sorte najveće prinose ali mislim da su po kvalitetu "prešišale" ove strane.Ali dok vaga plaća,onda se ide na prinos,kvalitet niko ne ferma,sem pekara.Prošle godine su neki otkupljivači imali bonuse-maluse za HL a ove niko.
 
Postoje i strane sorte koje su veceg kvaliteta. Krenuce to 2056. kad udjemo u EU. Treba nama vremena i vremena, jer vecina nasih otkupnih mesta nije opremljena opremom i/ili ne poseduje potrebnu infrastrukturu za takvu vrstu otkupa. Za nas bi bilo bolje kada bi to jednom krenulo, pa kome odgovara koja kalkulacija. To bi trebalo vec da je odluceno pa da ljudi znaju sta da seju.
 
Jbt prosle godine kad je psenica bila 18rsd semenska isla po 30rsd,a sad bi trebala biti 25rsd oni okinuli ko da je sa zlatom zaprasena jebo im pas mater,a ja budala istrijerisao samo 1500kg za seme reko bice jeftina semenska pa cu dokupiti resto!
 
ove godine u planu opet 10 hektara psenice do sad je bio apac a od ove godine euklida 8 hektara moje seme dorada u doradnom centru 5 din po kili doradjenog semena i izdzakirano po 25 kila i dobijem ostatak taman za stoku a ostala 2 hektara semenski euklid
 
Sta mislite sta je bolje za samu sjetvu psenice? (Uljana repica predusjev) jel bolje poorati i cekati sa pripremom 3-4 tjedna kad brazde od sunca "izgore" i onda pripremiti ili odmah pripremiti? Pitam radi boljenusitnjenosti zemlje.
 
Sve zavisi kakva ti je zemlja. Kod nas što duže čekaš to su grudve sve tvrđe i sve je teže usitniti zemlju...
 
U mom delu atara isto.Posle oranja dan odmora i odmah drljača ili tanjirača.Ako prođe par dana,posle se teško može usitniti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh