Pšenica 2014-2015

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod mene najbolja parcela na 1,97kj 9888kg vlaga 12,9% hektolitar 83,5 primese 2% sorta Solehio.
 
Proteini kod Simonide sve ture preko 13% a Nikol 10-11 %

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam danas kosio Simonidu 1.4h 7260 kg, hektolirar 80, vlaga 11. U ovu njivu mi je lezala voda, u drugu mi je ovako na oko mnogo bolja videcemo kada je pokosimo. zvezdana 1.8 h 8260 kg hektolitar 79.8, vlaga 12 mnogo mi je bila retka slabo bokoronje je bilo. Sutra nastavak Balaton nesto neobecava doabr prinos...
 
Ove godine ovako se kretao neki odnos kvaliteta zrna:NS 40S hektolitar oko 81-82, Nikol i Andino hektolitar 80,1-83, Sobred hektolitar 79,6 , Graindor hektolitar 80,0-81,6, Ilina hektolitar 83,0 , Zvezdana hektolitar 83-86,1.Vlage su se kretale od 10,2-13,5 kod navedenih sorti jer su sve smeštene u podni magacin.Mogu reci da se NS sorte uopšte ne stide strane konkurencije,ove proizvodne godine u našem gazdinstvu.Prinose namerno neću da iznosim :veseljak::,dovoljno se piše na prethodnim stranama :cool:
 
Rekao bih da je bila na prvom mestu jer sam je imao na 22ha u 4 parcele.Doduše i bila je na nešto kvalitetnijem zemljištu nego ostatak ekipe.Dogodine će Sobred i Graindor biti na sličnim površinama u istim uslovima pa ćemo videti razliku.
 
Juče skinut Andino sa 1,5ha još zelena stabljika.Prskano jednom od korova i bolesti(sekator+ne sećam se koji preparat).
Prinos mislim oko 8t/ha.Videću sve kada pređe preko vage.Da sam ga poprskao i drugi put bilo bi i bolje zato što je oboleo kasnije.



- - - - - - - - - -

I jedan snimak posla
View My Video
 
Pitanje za proizvodjace Ingenia i Moissona. Sta vam se bolje pokazalo od ove 2 sorte? Moja zapazanja su da je moisson duze vegetacije. Teze se izvrsava, stabljika zelena, a vlaga zrna mala. Nisam preterano odusevljen vlatom kod moissona. Ingenio proverena sorta, koja na nasem zemljistu godinama daje odlicne rezultate. 2013 je nikol bio bolji, ali nikol ima jako lose karatkeristike za mlinko pekarsku industriju i u nekoj buducnosti ga ne vidim u proizvodnju. Sobred, solenhio su mi takodje zanimljive. Dakle pre svega moisson vs ingenio?
 
Kod mene je Ingenio podbacio svake godine u odnosu na ostale sorte,neverovatno ali zemljiste mu neodgovara,zrno mu je krupno dok je zeleno posle nesto ubrzo sazri i bude sturo nije samo kod mene takav slucaj vec i kod ostalih razocarao sam se ali mislim da je do zemljista nista drugo evo imam na istoj parceli pola Nikol pola Ingenio Nikol je 30%bolja tako da cu je sejati dogodine.
 
Primetio sam da Ingenio ima ne ujednačeno zrno_Ostavljeno seme za narednu setvu.Domaće će malo da pauziraju kod mene.Jesu kvalitetne ali uz isto ulaganje ne mogu da stignu stranjske sorte pa što da uskačem sam sebi u stomak.Jesam patriota i na tu temu sam se dosta puta raspravljao sa nekim članovima ali patriotski je sejati strane sorte jer se seme ne kupuje jerbo je ostavljeno.Domaća radinost. :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh