Pšenica 2013/2014

Hemovet Cerkohem je isto sto i Syngentin Rias, naravno sa manjom cenom.
 
Momo u svakom slučaju nije greška ujesen uneti određenu dozu azota bilo za ozime bilo za jare useve, treba uposliti te nevidljive radnike (rudare) koji razlažu žetvene ostatke i pomažu da ostali hranljivi elementi budu dostupni biljkama.

Minđušar će vidimo.:ppozdrav:

Nego u nedelju bio u B Topoli na vašaru i usput gledam pšenice, tuga šta bolesti rade sa njom, bar 50% zaraženo da i prskanjem teško može se pomoći.
 
@Mindjusar ,koja je cena, da li si ga koristio ranije?Licno, nema sta nisam probao od folijarnih djubriva i mogu da kazem da su uglavnom dzabe bacene pare, jos malo verujem u Wuxal, dokle , videcemo.................
 
Bio sam blizu, pomislio sam da ce biti negde oko 5000, samo napred, neka je sa srecom.Drzimo te za rec za utiske?OK?
 
To je danas rekao i doticni profesor da su patogeni tu jos od jesenas i da nikako nije pogresio ko je isao ranije preventivno. Nikako kao sto je neko pogresno preneo njegove reci i rekao da je profesor rekao da je bolje sto kasnije. Sutra imam jos jedan razgovor s njim.
Ne mogu da ne prokomentarišem:
citat Dragan18 iz druge teme
  • Bas sam podelio svoju dilemu sa prof. Brankom Marinkovicem . Stim sto me je pustio da ispricam svoju verziju do kraja na sta je on samo potvrdno klimnuo glavom. Iz tog razloga jos cekam sa fungicidima u psenici . Razlog je sledeci. Ko je radio tretman pre nedelju-dve ima velike sanse da radi tri puta zastitu jer nece doci do preklapanja prvog i drugog tretmana pa postoji velika verovatnoca za pojavu ozbiljnijeg napada bolesti ukoliko se stvore uslovi. Cilj je sacuvati novo lisce , staro lisce hrani novo lisce pa odumiranje starog lisca nije preterano veliki problem i briga.​

Znači neko nas farba?
 
Nazad
Vrh