Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nikol sejan 21 ili 22.10 ne secam se tacno
fotografija04631.jpg
 
Da IMTova,ali njiva jako nezgodno stoji i popodne sunce ide u oci bas mnogo pa je iz tog razloga malo krivudavo,ali cim pokrije zemlju nece da se vidi.:osmeh:
 
Ne bih se iznenadio da ovu cifru koriguju na 650 hiljada ha.
Vise psenice, vise soje, vise suncokreta, stocarstvo u centru paznje, pa mi bre postajemo uvoznik kukuruza.
 
Povrsine pod psenicom u evropi su impozantne. Nemacka, Austrija, Madjarka su posejala mnogo, sve se zeleni.
 
sto volim kad pocne prica od pocetka kako necega ima jako puna,pa jos kad krenu dojave da se neseje ovo ili ono...Nemate pojma sta se zeleni i gde se zeleni i dalje impozantno ili....
 
Da prodjete kroz Surcin, cudili bi ste se. Imam utisak da je 2/3 povrsina pod psenicom (mozda i jecam).
 
Juče u razgovoru sa jednim ratarom iz kraja (obrađuje 200 h), savetova me da spremam oranje za kukuruz i da se manem pšenice, jer ne predviđa veliku cenu, jer pšencu seje i qrta i murta, on je uslužno obradio i posejao jedno 20 h samo opštinarima koji su na licitaciji izborili njive u neka Crnovrška sela, a ovako i nije više računao koliko je zasejao drugim ljudima u Pomoravlju, a ni ja nepamtm da se narod u mom kraju izortio ovoliko i zasejao pšenicu.
 
Juče u razgovoru sa jednim ratarom iz kraja (obrađuje 200 h), savetova me da spremam oranje za kukuruz i da se manem pšenice, jer ne predviđa veliku cenu, jer pšencu seje i qrta i murta, on je uslužno obradio i posejao jedno 20 h samo opštinarima koji su na licitaciji izborili njive u neka Crnovrška sela, a ovako i nije više računao koliko je zasejao drugim ljudima u Pomoravlju, a ni ja nepamtm da se narod u mom kraju izortio ovoliko i zasejao pšenicu.
Ako joj bude niska cena hranicu sa njom stoku ::000:: necu je pokloniti drzavi sigurno!

Ove godine u mom kraju mahom je posejana psenica jer svi ljudi koji masovno ostaju bez posla traze spas u poljoprivredi. Svaka parcela koja je godinama stajala u parlogu oradjena je i posejana psenica "sve se zeleni"
 
111120121067.jpg

Simonida posejana dan uoči dugo očekivane kiše.Predusev soja.
091120121060.jpg

Takođe Simonida posejana 19.10.Predusev kukuruz ne paljena njiva nakon setve povaljano.
 
Apač posejan 06.10 predusev soja juče sam nahranio miševe ima ih ali ne nešto preterano na 2.3kj potrošio sam 1kg otrova , primetio sam i poneku požutelu pšenicu .

zko9yq.jpg



3504f36.jpg



122bxhd.jpg

Sve pšenice su generalno lepo nikle a tek pečurke kao posle kiše :osmeh:


25syirs.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh