Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Loš sam predavač,ali sve ću kad izvlata pokazati praktično,ko bude bio voljan da dođe,kod mene nema tajni,ja priznam i kad nešto zajebem,da nebi i drugi

A u pitanju su ove dizne

FD_duese.jpg
 
Voljan sam da se igram,pa ću da probam,kao i štošta dosad,kad sam kao malo majmunče pa me sve zanima,a neverujem nikom,pa hoću da probam,da idem u kafanu,tamo bi više potrošio nego na ovakve experimente

Ali dok neizguram 10t/ha bar na jednoj njivici,neodustajem
 
simonida 130kg po kj, 200kg 8 24 16 po kj zaorano pred setvu,200 kg kan po kj prihrana, ovrseno 4600kg po kj.jos da dodam da bih potpisao prinos za 1000kg manji sa tom agrotehnikom zauvek
 
Ruja nije poenta u tome,svi smo mi imali po neku parcelu sa ekstra prinosom.Ali poenta je uskladiti da višegodišnji prosek bude na zavidnom nivou i ne na pojedinim parcelama nego na svim proizvodnim parcelama.
 
Pravo da ti kazem, nije ni sigurno dal je to dobro za nas ili lose. Bilo bi dobro da se pojavimo na trzistu sa kvalitetnom psenicom, ali sa ozbiljnim kolicinama. Najgore je sto smo ni tamo ni ovamo. Nemamo standarde, pa ako ulazes uvek rizikujes. Opet verujem da ce na duze staze kvalitet da ispliva.

Jedva sam pronasao. Tema je tecna djubriva gde smo pisali o UAN-u prosle godine. Tamo sam napisao da treba ici do 10% rastvora u psenici . Moram da proverim sa kolegom sutra.
 
Poslednja izmena:
Poenta visokog prinosa je da se nešto zaradi il bar ne propadne i kad pšenica bude 100-ak e/t . Zato se netreba čuditi ljudima ko mindjušar koji eksperimentišu nebili malo povećali prinos. Ako ostatak svijeta bude imao veći prinos šta će drugo raditi nego spustiti cijenu. Prednost UANa je valjda brže djelovanje na suši , neznam šta bi drugo bilo , možda cijena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh