Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da radi...
Sta po tim ogledima znaci?
Da ako je nikol obicna,onda ce lose roditi,a ako ima nesto od bayera,onda ce biti vrhunska i prinos biti vrhunski?
 
Kakva su iskustva sa njim ove godine!
I na ogledima prosle godine su semena zasticena duplom dozom bacala 3-4 metra vise!
Ja za nikol mogu samo da potvrdim da je dosta bolji od apacha koji ubuduce ispada i menja ga kws!

Koju cenu semenske psenice mozemo ocekivati?
 
Ali onda nemas original yunta quantro :haha: Salim se malo. Psenica postaje sve, sve zahtevnija. Sad jos treba i "Yuntu" koristiti. A prinos farinelija alal vera. U ataru je bio jedan farineli na 4kj i nista posebno. Mozda je greska sto nije tretiran sa Bayerom pa je zato bio prosecan.:osmeh:
 
E sad ako i cena semenske ostane ista a prosle godine je na 26din merkantilne bila oko 60din onda nas stvarno treba **greška!!!
Morala bi po svakoj logici da bude negde oko 50-max 55 din! Al ko nas to pita!
Семенска је била од 400 и нешто до 500 и нешто.
Сад би требала да буде 320 максимално до 420 максимално.
 
PROTESTI!!!!!!!!
Kada se uporedi obim krađe iz Državnih robnih rezervi sa 59.500 tona otkupnjene pšenice, onda se vidi do kog nivoa je dosegao kriminal i to baš pod okriljem državne administracije. Bilo bi nekorektno za sve godine unazad, kada je utvrđen manjak robe u Rezervama od oko 13 milijardi dinara, prozvati ministra Ljajića i premijera Dačića, ali za minulu godinu, niti mogu niti je moguće da izbegnu odgovornost – jer se kralo iz Robnih rezervi?
Iz izjave ministra Gorana Kneževića se vidi da nije upoznat sa ukupnom krađom u Robnim rezervama ili čuva taj podatak kao državnu tajnu.I nakon sprovedene kontrole dva skladišta sa sumnjivim poslovanjem u Adi i Čonoplji su dobili potpis da ostanu javna skladišta.Kome i zbog čega nije u interesu da utvrdi krivicu za manjak od oko 13 milijardi dinara u Rezervama i novu krađu koja se kreće oko 3,5 milijardi dinara?Istražujući poslovanje Državnih robnih rezervi u poslednjih pet godina, list „Moje Gazdinstvo” je otkrio model za ove krađe koji je živeo i živi uz blagodet pojedinaca u Direkciji za robne rezerve, Vladi i dela političara, koji ga i koriste (oni ili njihove supruge i zetovi).Kada se pogledaju korisnici usluga Državnih rezervi za poslednjih 20 godina, lako se vidi da su ljudi iz tada vladajućih stranaka ili njihovi saradnici u ovoj ustanovi imali izvore profita.Najavljene promene u ponašanju prema korupciji i krađi Robne rezerve i njenu direkciju tek malo golicaju. Umesto da se ispitaju zloupotrebe i ukine model prevara – nastale su nove, a stare su, upravo iz reda zaposlenih, uz naklonost ministra Rasima Ljajića – sakrili!?Izvesna kontrola o tome nije obavestila javnost, a njenog vođu ministar Ljajić je predložio za nagradu i napredovanje u poslu. Da li je sve ovo i suviše blizu Aleksandra Vučića pa prebacuje slučaj pogledom tragajući dalje za lokacijama korupcije, znaće se uskoro. Naš list se izuzev epilogom više neće baviti ovom temom. Do jeseni biće završeno naše istraživanje o tome ko je i gde sakrio državno zemljište od licitacije, a ko ga koristi. Prvi podaci pokazuju da je reč o desetinama hiljada hektara.
 
Mislim da Britanija i deo severne Evrope zetvu radi u septembru, kao i severni deo Rusije, koliko znam tamo se zetva radi i nocu....
 
Ja danas udao svoju pšenicu iz šupe.Cena 036 km.Sa njive sam vozio po o.32 km. Sa njive su odbijali 4% a ova je otišla tel kel.Tako da sam dobar 1500km. na ovom kamionu.
ounqc3.jpg
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh