Pšenica 2012/2013

Koliko planirate posejati pšenice na jesen?

  • Isto kao ove godine

    Glasovi: 74 37,9%
  • 50% manje

    Glasovi: 14 7,2%
  • 50% više

    Glasovi: 40 20,5%
  • 100% više

    Glasovi: 31 15,9%
  • 100% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 10% manje

    Glasovi: 3 1,5%
  • 20% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • 30% manje

    Glasovi: 5 2,6%
  • 40% manje

    Glasovi: 4 2,1%
  • ništa

    Glasovi: 17 8,7%

  • Ukupno glasača
    195
  • Anketa je zatvorena .
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jeste li pravili kalkulaciju,koliko treba da se ulozi u jutro psenice ako se uradi u punoj agrotehnici...
Ja nesto racunao i pri kraju poce da me boli glava....
 
@Dragan18: Svaka godina nosi svoje. Nekad nije dobro rano posijat žito jer ako je godina jako dobra žito zna u zimu uć preveliko, a ovaca nema. Onda snijeg i zima čuda rade. Treba se držat optimalnih rokova, al ja osobno nepreferiram sjetvu žita u prvoj trećini optimalnih rokova. Bilo je i godina da smo zbog više sile sijali i u 12. mj pa je žito bilo ko grom, a bilo je i sjetve u "tjesto" (čitaj blato) u optimalnim rokovima pa smo nagodinu skidali 600 kg/kj žita.
Bećar, eto ga još malo pa optimalni rok, pitanje je kad će ta pšenica nići , neće sigurno nići čim se poseje jer vlage nema...ako prodje do kiše 7-8 dana pa dok proklija nikne i tu smo otprilike pred kraj oktobra...
 
@grunt
Ja isto kao i ti. U stand by rezimu sam. Cekam kisu, ako ne padne, sejem soju na mesto gde sam zito planirao.
 
Ja ne bih ni sejao da ne moram (korovi). Gde god mi je njiva "cemu" sejem soju, kukuruz i lomim se za repu.
 
Ljudi cime se ono zaprasuje psenica pred setvu da ne trazim unazad onaj crveni prah,sta bi mi preporucili
 
Kish ti se kanda zdravo jedis kao tvoj kolega Panonstib. Ja vam savetujem air begove umesto jeda.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh