Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Našo sam jednu fotografiju od ove sezone Američke "berbe" pa da je stavim tu, čini mi se da je pšenica

582053_423883747655559_1438401795_n.jpg
 
i koja se sada psenica najbolje pokazalA?
Ja mislim da je APAC i dalje najbolji kad gledas globalno...a lokalno dobro se pokazale Simonida,Rapsodija,Balaton,NS 40s...Ali Apac je svugde u vrhu ili na prvom mestu koliko sam ja pratio!Pricao sam sa jednim Savetodavcem iz Instituta Tamis Pancevo,kaze vec 3 godine se najbolje dokazuje na nasem terenu!
 
Ove godine sam ostavio zvezdanu samo zato što je kvalitetnije zrno od 40s ali 40s ima potencijal za rodnost.
 
Nisam baš upratio da li je kolega Minđušar objavi koliko mu je kolega iz Bečeja (ako sam dobro zapamtio)ima prinos na Balatonu koji je izgledao svršeno na slici od pre par meseci(sad je nemogu naći).
 
Poslednja izmena:
Pa izgleda da ce se sada dosta insistirati na domacim sortama, jer ocekuju vecu setvu psenice, i spremaju se da gledaju malo vise na kvalitet. Vrlo je moguce ocekivati cene po kvalitetu. U sustini, bice kako njima odgovara, pa se mozda treba spremiti.
 
kod mene ns 40s ubedljivo najbolja. sledece godine povecavam povrsinu pod istom. 6 tona po ha za sumadiju sasvim dobar prinos.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh