Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jes da je NS 40 dao oko 4 t/kj (danas pokošen) ali mi se ne sviđa .Nismo ga ostavili za seme.Kaže kombajner da je morao da smanji vetar pošto ga izbacuje,dok taj problem kod simonide nismo imali.Vlaga 11,9, hektolitar 80,7
 
Kiraj pre će biti problem da se prosipa na grlu pošto se on lako izvršava čak šta samo prođi kroz njega i pogledaj iza sebe a na zemlji ga ima (ispada), ja radim sa vetrom do kraja otvorenim i nema prosipanja na rešetima niti ga izduva (zmaj 142) a proverte i usmerivače vetra.I ja sam ostavio ove godine zvezdanu a 40s će da odmori, svaka mu čast ume da rodi ali je kvalitet lošiji.
 
Znam da se osipa ,nisam bio napolje kad su kosili te ne znam šta je uzrok rastura.Ne sviđa mi se i može da ide u zaborav,barem kod mene.
 
danas ovršena srpanjka vlaga 12.2 hektolitar 83 proteini 14 %skinuto 8 jutara izvagano 30220 kg
 
kod nas se dosta žale na apač pogotovo sa semenom koji je rađen u jednom doradnom centru(ne znam kom) čovek je imao na 5 jutara 7000 kg!
Stric danas pokosio 2 jutra apača 5960 kg ,hek. 76 vlaga 13%.Seme naše već četvrtu sezonu.
 
@MOMO@ Makar u veljači . Šalu na stranu ali ova sorta ima jako stabilne prinose i kod nas u posavini.Ali mislim da je više meka sorta što ne znači da nema dobar hektolitar što potvrdjuje i @PANKIN@ Iako ja smatram da hektolitar zavisi naj više od roda ....Tamo gde je mršavo slab je hektolitar.
 
danas odem da predam, prva tura, primese 4.60 (jeste bilo sturog semena), odem druga tura kad ono 5,80 , psenica sa iste njive isto sve, pitam kako moze to biti tako malo pre sam doterao isto, oni poceli da galame,pametuju, ti nemas pojma vamo tamo, reko ocete vi to spustati, nece, a ja po gasu i za drugi silos, tamo izvadise uzorak, na analizu, i 4.50 sto je donekle i realno, eto sta je banda lopovska
 
Sutra nameravam pokositi Apach posejan 12 Oktobra. Kolko sam sam ga ja proverio izgleda zreo. Na oko obecava, a kakav ce biti videcemo. Hteo sam samo pitati ove koji su pokosili Apach kad su ga posejali, kog datuma? Jer vidim da neki kazu da jos im nije dovoljno zreo.
 
@slavko91
Prosle godine vlaga radimo usluzno prevoz kukuruza. Njiva 9kj. Prva tura 13% vlaga, druga 14, treca 16.2%. Banda lopovska!
Inace ajde da vlaga varira 0.5% moguce je, jer nisam bas svugde bacio isto uree, nije kvalitet zemljista idealno jednak u celoj parceli itd. Medjutim 3.2% nema sanse da varira! Godine 2006. ili 2007. kombinacija za prevoz je bila IMT 558 i dve tehnostrojke. Prazne imaju tacno 2350kg mereno pre sezone. Kako sam koju turu dovozio, svaki put mi varira masa praznih prikolica :haha: Na kraju sam prestao i da se svadjam sa njima... Sad je dobro sto ima vise otkupnih mesta pa ipak je malo bolje sto se tice "kraduckanja". Izvinjavam se za :off_topic:
 
danas kosili apac parcela od 3 kj prinos 11550 kg hektolitar 80 primesa 2.80 vlaga 11.6 i drugu manju parcelu povrsine 1,25 kj prinos 5050 kg hektolitar 80 primesa2.80 vlaga 11.2 sve u svemu ja prezadovoljan ulozeno se isplatilo :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh