Pšenica 2011/12

Koliki prinos očekujete po ha ?

  • 3 tone

    Glasovi: 30 15,7%
  • 4 tone

    Glasovi: 43 22,5%
  • 5 tona

    Glasovi: 50 26,2%
  • 6 tona

    Glasovi: 31 16,2%
  • 7 tona

    Glasovi: 18 9,4%
  • 8 tona

    Glasovi: 19 9,9%

  • Ukupno glasača
    191
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
attachment.php
attachment.php
attachment.php
Zaboravljena Evropa90 obecava fantastican prinos i kvalitet.
 
Lepo je videti evropu 90 Ja sam je sejao godinama.Jedina sorta za sada koju neće lema bar je kod mene nije nikad dirala .
 
Ja sam juče popodne probao NS 40 S da skidam ali sam odustao. Vlaga je na oko velika i puno zelenih zrna. Sutra krećemo sa simonidom pa šta nam Bog da...
 
ljusha

Druže, kod tebe bandera u njivi mali milion ??? Na ovoj njivi kombajniranje ti dođe ko dobar slalom tj VELESLALOM !!!!!:osmeh:
 
A tek prskanje:udri: stani,izadji iz traktora,sklopi granu,kreni,stani,izadji iz traktora da vratiš granu,udji u traktor...
 
Stric sa apachom na 4kj - 11250kg, ili 2810kg/kj. MAP 100kg/kj, Urea 80kg/kj, KAN 120kg/kj, predusev kukuruz. Nije prskano od bolesti, samo od korova Metmark (ili tako nesto). Njiva I klase, kukuruz retko bude ispod 6t/kj. Da li treba da obajsnjavam zasto ne sejem psenicu (niti planiram jer ocigledno ili ne znamo da proizvedemo ili ne ide u nasu zemlju psenica) posle ovog rezultata?
 
Apac ove godine ozbiljno zabrljao, i ovde u banatu imali ljudi problema s njime, slabo se izbokorio, a od nekih ljudi na danima strnih zita sam cuo da ima malo klasova na njivi, tj postoje biljke bez klasova ? Nisam hteo mnogo da se raspitujem da ne stajem ljudima na muku. Pored njegovog tradiocionalno malog hektolitra, ovo mu nije trebalo.
 
Ja na parcelama sa apacom imam od 500-700kg po jutru (lancu) onako od oka. Sutra bi trebalo da probam da vrsem...
 
Danas konacno i ja krenuo sa zetvom. Apache 3150 kg/kj, hektolitar 79. NS 40 S 2950 kg/kj. Hektolitar nije meren, ostavljeno za seme... To su mi dve najgore njive, poslednje sejane, i najmanje djubrene. Nikle su tek u februaru kako treba, tako da sam za ostatak optimista.
Sutra nastavljamo Balaton, i jos nesto NS 40S
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh