Ovčarski psi - Dresura

I ja razmisljam tako:pulin je mali,slab,pa da ih ima i 3 u grupi,opet su slabi naspram copora gladnih pasa.
A sa druge strane,plasi me kako ce se uklopiti Azijat u pricu,a njega bih najradije uzeo :sta:
 
brundalo je napisao(la):
Iman i ja "ludjakinju" kod ovaca. Hr ovacarka ili pulin ili kako li se vec sve e zove. Ne postoji pas kojeg nece napast, nema veze velicina ( cak je kuju rotvajlera natjerala u kupinu na sveopce odusevljenje) ali nikad prva nece krenut. samo problem je sta je sama a koji put naleti i 4-5 pasa...... :zli:

Bez obzira na rasu boj bije srce u junaka a ne....
 
da li ima neko neku sliku od pulina ?
da uporedim posto mi neki kazu da moj pulin nije cistokrvini pulin...
 
Kod moje Bonice su proradile emocije.Sad jos da joj nadjemo decka, prvi kandidat je otpao posto sam se uverio da urbani sarci nisu za mene jer je boni skoro udavila komsiskog psa.Boni je izvorin sarac ili sarkinja karabas izuzetno mirna.Kod mene ima dosta izvornih ali su svi zeleni ako neko ima dzutog psa u okolini neka se javi.
 
Pulin je pas okretac stada ali je i jako osetljiv i agresivan pas samo sto on nema snage da se izbori sa bilo kojom lutalicom vece dimenzije,ali u danasnije vreme sve je vise lutalica rotvailera pit bula mesanci tih rasa kao sto je naprimer ban dog,mislite li da sarac moze da se opusti sa njim u borbu,bas sam gledo prilog coveku izmasakrirano stado to sigurno nije uradio gladan pas jer bi pokupio jednu i otiso to je uradila neka razmazena lutalica modernijuh rasa cim covek nije smeo ni da puca u pse nego puco u vazduh.neznam dali je neko radio sa sopom ja nisam burazer ima sopa kao kucnog cuvara mada sumnijam da bi bilo koja lutalica na dva obucena sopa pravila stetu
Post je spojen: [time]1299241988[/time]
_________________________________________________
U dvoristu gaji svinije ,ovce,kokosi vise vrsta, dosad mu sop nije napravio nikakvu stetu,a mislim da je nasa domaca rasa a bila bi spremna da se sukobi sa bilo kojom lutalicom i jos dodas da je na svom terenu pozz
 
Odluka je donesena,mozda me i neodusevljavaju izgledom,ali cu uzeti puline.Azijat je prelep,ali skup ko otrov.Sto bi rekli bosanci:"Brena je Brena,al dvaput je dvaput".
Dve zenkice i muzjak,i 12-ica polozara ce valjda resiti moguci problem.A pogotovu sto pulini nemogu da unakaze coveka,sto je za SAO vrlo lako.
 
Nisam,ne privlace me posebno,inace bih uzeo sarca ili sps-a.Mada kazem,ni pulini me ne privlace preterano,ali je radna strana pobedila.
 
a zasto ne bi uzeo jednog nemackog ovcara tj vucijaka oni su pitomi a sa pulinom to je ekstra kombinacija veoma su pametni ...
ja imam tu kombinaciju plus terijera i nista ne moze da prodje nezapazeno doduse u dvoristu ...
 
nisu moji ja nemam pse nsao sam slike jer gdje moje ovce budu je ogradjeno
:ppozdrav: jedan ima stene tornjaka nije bas stene ima oko godinu to je za nekoliko mjeseci od malog stenesceta odraslo u psa kojem svako nesmje prici nije toliko ni skup mada zavisi kod koga kupujes ovaj je uzeo od nekog ovcara sa papirima kao stene oko 100 eura ali je zato sad ogroman i veliki :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh