Ostali berači kukuruza

evo jedan iz moje okoline:
2v331ao.jpg
 
pitanje za clana Bobo ? Interesuje me berac kukureuza prepravljen od zmaja . potencijalni sam kupac i zelim da stupim u kontakt sa tobom ali neznam kako?
 
banele je napisao(la):
pitanje za clana Bobo ? Interesuje me berac kukureuza prepravljen od zmaja . potencijalni sam kupac i zelim da stupim u kontakt sa tobom ali neznam kako?

Zasto samnom da stupis u kontakt?

Otidji na www.oglasnik.hr ili na www.njuskalo.hr i tamo potrazi, takvi beraci se prodaju vec neko vrijeme. Slike stosam postavljao su sve tudji beraci i tudjih ruku djelo i s njima nemam nista...
 
meyconi je napisao(la):
filimon je napisao(la):
ako nekog interesuje berac 4reda od 142 ima ga u novom selu skoro je isteran na prodaju
Koja cena i jel ima neka slika?
jel se nalazi na desnoj strani iz pravca bg-a ? ako jeste onda znam taj berač, gledao sam ga pre par godina, lik je tražio 10 000 E
 
bobo gde se nalazi ovaj berac prepravljen od ZMAJA 132 7000e dali je blizu kod tebe i koje je to mesto
 
banele je napisao(la):
bobo gde se nalazi ovaj berac prepravljen od ZMAJA 132 7000e dali je blizu kod tebe i koje je to mesto
Tek sad sam primjetio ovo pitanje... Berac nije blizu mene, vec je (sudeci po pozivnom broju) negdje u sredisnjoj hrvatskoj, ili cak gore na sjeveru...


Nego, pogodite o kojem beracu se ovdje radi. Covjek je s njime super zadovoljan, a kad sam vidio kako bere, bio sam ljubomoran, sto tako stara drlja bere u rangu novijih beraca. Jedini problem je nabaviti gume za komusacke valjke, pa covjek stavlja neke glatke, jer ne moze nigdje naci narebrane... Po mome jedino fali malo dulja ruda, jer ne moze jace skrenuti, tockovi deru po kardanu, pa ga to cini neokretnim.












Vjerovatno ce netko prepoznati ovaj berac, al ja sam ga tad prvi puta vidio, iako se nalazi u susjednom selu vec 5-6 godina i covjek u mom selu bere svoje kukuruze isto toliko dugo...
 
Ima jos jedan u selu ali nesrecem ga .Tog sto je moj rodjak kupio je bio medju prvima te je blo dosta posla za servisere ali je dobro brao pogotovo kad je suva stabljika.Kad je vlazna biljka imao je problema ,posto mu se lisce namotavalo na odkidacki valjak/strelu/ koja nije imala kontra noz.
 
Mislim oko 85.Rodjak ga je prodao 90 i kupio 223,a radio je sa njim nekoliko sezona.
 
~Kiki~ je napisao(la):
Poljostroj - Odžaci ? Kojih godina je to pravljeno ?

Da, poljostroj odzaci. Kaze mi vlasnik da je cjeli berac licenciran po nekom francuskom, a meni se cini da je samo sistem komusanja francuski, a se ostalo da je domaci rad.

Vidi se da je slikano u 4 popodne, toplo vrijeme bilo, na motorima se vozikali. Po meni bere odlicno u suhim uvjetima i mislim da one zvijezde (koje se same stelaju po velicini klipova) u tome puno pomazu jer cjelom svojom tezinom naljezu na kukuruz koji prolazi valjcima.

Suho je bilo, a kukuruz cist pa mu se nije imalo sto namotavati, ali uz malo maste, da se na otkidacke valjke napraviti kontra noz...
 
Ja sam 15 km od Odzaka i prvi put u zivotu cujem da je ta fabrika pravila berace :sta:
Koliko komada su ih napravili? Dva? :haha:
 
Samo u mom selu je bilo3 kom.Jedan je odmah vracen i kupljen Zmaj,moj rodja se patio nekoliko godina i jedan je jos u radu.Znaci bar 3. :D
 
Nazad
Vrh