Ostali berači kukuruza

Evo Branko za tebe, slike je inače postavio Bobo kod njih na forumu, zadnja slika je drugi kombajn.
 
Na ovu zadnju sliku sam mislio...
Dal' ne tone zadnji deo u mekanu zemlju kada je pun bunker?

A inače imam isti heder za kukuruz kao onaj gore.
 
Mislim da ne bi trebao da tone zbog težine prednjeg kraja, razumeš na šta mislim, ili tone ceo ili ne tone uopšte.
 
Da ali zmaj inace nije tezak nazad a sad kad se napuni bunker...?Ipak je malo vise tereta od tezine slamotresa!
 
Ja bi proširio i zadnji most , jako mi je tanko to kad podigne koš !! Odprilike je jako blizu težište bunkera levom točku još ako je malo nagnut tereni kukuruz ne krene odmah da izlazi , začas okret nalevo (prođe kao BERKO na prvoj prezentaciji) ! :haha: :haha:
 
Pa pogledaj onog prvog.
Te gume plaču kada je bunker pun.
I previše je dugačak, pa verujem da kobajner ima poprilično muka da uđe u redove ako su uzane uvratine, tj. ako na krajevima ima samo četiri poprečna reda.

A šta to bi sa Berkom? Hajd' sad si me baš zainteresovao za njega.
 
Daj mityoo nije valda da to neznaš da se berač prevrnuo na promociji , pred celim "auditorijumom" ljudi . Nisam bio tamo , ali neke fotke sam video negde , probaću da nabavim ! :cao:
 
Pa jel vam nisam postavio slike rucno radjenog samohodnog trorednog beraca ovdje?

Prednji trap, mjenjac od claas kombajna, heder, rezervoari za ulje i gorivo, motor, platforma i instrument tabla te zadnji trap od zmaja 133, a ostatak sve rucni rad? Cak ima i terup na hederu...

















Covjek bi ovog dao za 20 000Kn, sto ce reci po sadasnjem tecaju 2700€


Ovaj je pravljen od ZMAJ-a 132:


Cjena je 7 000€

A ovaj od 142:


Cjena je 12 000€
 
Da, da, sad se sećam, davno sam ovo video kod tebe na forumu! Nema reči, majstorski posao :D
 
To je isti K2 kao moj samo je bunker malo neobicnog oblika i pozicije...
 
K2 berači su definitivno najbolji berači koje je Zmaj uradio.
Samo mu je mana što nema bunker, nego se mora naknadno dodavati.
 
Nazad
Vrh