Osiguranje traktora

Odg: osiguranje traktora

pobelecemo i mi dotle zajedno sa tablicama izmislice oni jos nesto ali i to cemo mi platiti :zli:
 
Odg: osiguranje traktora

bele tablice koriste traktori koi se koriste u javnom saobraćaju i koi ostvaruju brzinu veću od 30km/h na primer :gradska čistoća,gradsko zelenilo i td znači koi su non stop u javnom saobraćaju.ali to je za sada jer novi pravilnik o tehničkom pregledu još nije gotov a kada bude gotov i mi smo gotovi ::lose::
 
Odg: osiguranje traktora

Gde spadaju kombajni, spomenite i njih malo da kompletiram listu troškova tj koliko me košta ovaj novi zakon. :udri:
 
Odg: osiguranje traktora

abro ,što se tiče kombajna oni spadaju u radne mašine i trajno se registruju i koliko je meni poznato njima se tehnički radi metodom " probe " znači dođe čika i pregleda signalizaciju i isproba kočnice mada postoi i prenosivi uređaj za merenje kočnica i na takvim vozilima takozvani aksel.
 
Odg: osiguranje traktora

Znači kombajni se mogu registrovati za stalno, a tehnički će biti obavezan svake godine, jel tako nekako?
 
Odg: osiguranje traktora

već sam pisao o tome novi pravilnik o tehničkom pregledu još nije izašao videčemo kakve če izmene biti ali verujte da će biti mnogo izmena ali najviše za putnička i teretna vozila bar tako kažu inspektori koi dolaze kod mene .
 
Odg: osiguranje traktora

o traktorima se nezna nista konkretno do juna...tada ce izaci uredba ili tako nesto.
Tako mi kaze cale koji je bi u Kikindi na nekom savetovanju prosle nedelje na ovu temu
 
Odg: osiguranje traktora

I ja sam juce registrovao traktorsku prikolicu i rekli su mi da ce naj verovatnije od jula meseca traktori i prikolice biti pregledani na tehnickom pregledu gde ce biti slikani i snimljeni kamerom, tako da ce sve instalacije morati biti ispravne... ::lose::
 
Odg: osiguranje traktora

svi tehnički pregledi če biti pod video nadzorom i to sa 8 kamera znači svuda po tehničkom i u kanalu kompjuter če biti povezan sa supom i u svakom trenutku će moći da nas posmatraju svi uređaji če se takođe snimati tako da ja neću moći ni svoja kola da provučem ako nevaljaju ( primera radi ,moja su idealna) ako vas još nešto interesuje pitajte. :D
 
Odg: osiguranje traktora

ha ha jos treba bar jedno 10 000 policajaca da gleda te kamere.Pa dajte jel mislite da to moze da uspe sa video nazorom procenite koliko vozila ima i koliko se dnevno pregleda na teh. pregledu i sad ce oni svako vozilo da gledaju :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:
 
Odg: osiguranje traktora

Ma to nema sanse, tako nesto bi bilo jedinstveno nesto u evropi. To ni TUV servis u nemackoj nema...
 
Odg: osiguranje traktora

nije fora da oni gledaju svako vozilo vec da oni na tehnickom ne pustaju svakog pa kad uzmu u kontrolu da vide juga od 25g koji je presao tehnicki i vide da je truleks,te kao takav nije za saobracaj oni ti lepo oduzmu licencu za rad na tehnickog pregleda i dobijes neku drakonsku kaznu.
Onda ce gazde da se zapitaju da li im se vise isplati da rizikuje i uzme 500din vise sto je pustio krsinu ili ce lepo da mu kaze gospodine idite popravite vas auto pa dodjite kad sredite masinu.
Letos je isao moj auto na tehnicki zbog nas i prosao,ali u svim agencijama samo das pare i papire a auto i ne vidi tehnicki. ::lose::
 
Odg: osiguranje traktora

Sta je to drzavi zaposliti jos po jednog policajca u svakoj stanici da nadgleda monitor 8 sati dnavno,pet dana u nedelji?? Kod nas je sve izvodljivo ...
 
Odg: osiguranje traktora

sam tehnicki pregled ne traje duze od 15minuta tako da nije nemoguca misija da uzmu "uzorak" od 10 pregledanih auta uzmu snimak za 2 auta da vide da li je sve po propisima.
 
Odg: osiguranje traktora

neče oni gledati non stop možda nisam bio precizan mi na tehničkom će mo morati da snimimo sve što smo radili u toku dana pa kada dođu u kontrolu ono će gledati ili ako traže neko vozilo koje je napravilo neki karambol gde je radio i ko ga je radio a tehnički i sada treba da rtaje od 25-30 min licence za rad kontrolora traju 3 god. pa ponovo polaganje a ako je tehnički bio zatvaran u zadnjih 10 god neće dobiti dozvolu da radi isto važi i za kontrolore.
 
Odg: osiguranje traktora

Kolege koliko sam ja nacuo bice jako rigorozni u pocetku a kasnije ovo je ipak balkan provalicemo mi i to :haha:
 
Nazad
Vrh