Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Jedno pitanje Šale ,što vam je bitan region zbog nekog višegodišnjeg proseka nepogoda tj ima li "rizičnijih" i manje "rizičnijih" podneblja?

Tačno tako nije svako podneblje isto sa rizikom pa se premije razlikuju...

Postoji i osiguranje od suše ili kako bi ja rekao od manjka padavina jer se za sušu uzima samo kao faktor količina padavina...
 
Значи радиш за ову кућу што даје опције од 30 и 40% осигурања од суше. Чисто да упоредим цене.
 
Морам да окушам срећу. :osmeh:


Већ раније сам похвалио Дунав, и ево још једном. Пробаћу и са овима, па како буде.
 
Poslednja izmena:
Marko tako je, ajd i napisaću radim za Delta Generali...

@KishRobert
A što bi izbegao u širokom luku?
 
Zato jer nisu bili korektni 2009-te,drugaru je povaljao vetar suncokret,oni kad su izasli,procenili su neku mizeriju koliko je povaljano.Nekih 10%.
A bilo je preko 50%,realno.


Meni od njih i za njih dosta.
 
A predpostavio sam da je to... A misliš da u drugim kućama nema takvih slučajeva?
 
a koliko kosta osiguranje za 0.80 ari jecma i psenice? :) znaci jecam 30 psenica 50ari?
 
Apsoluto ima svako prava da radi sa kim hoće, zato sam i napisao da ko je zainteresovan može da mi se javi na pp, pa mi tu mogu dati više detalja, da nebi po temi javno pisao uslove i šta ti ja već znam...
 
Prosle nedelje bili kod nas iz ddor-a sa ponudom za grad,pozar,grom.
Psnicu i jecam racunaju 23 din,kukuruz 26,suncokret 35,soju 40 din.Ti premiju placas po ovim cenama, a oni ce ti stetu placati po ceni u zetvi ako je cena niza od ove sto si platio premiju, ako cena u otkupu bude veca od ugovorene onda se uzima suma osiguranja.Pa ko je ovde lud????A o cenama da ne pricamo_Obicna pljacka seljaka.
Oni misle da su seljaci jos uvek oni od 60 i kusur godina,koji ne znaju ni da racunaju, pa se lepo mogu odrati.Kad smo ih nekoliko nas uhvatili sa pitanjima toliko su se zbunili da su kontra govorili jedan drugom.Na kraju su otisli, ne verujem da ce neko od prisutnih poljoprivrednika ugovarati sa njima.
Premija osiguranja po njima za ha kukuruza sa prinosom od 6t/ha je 5602 din sa porezom,bez popusta.
 
ДДОР не стоји добро као компанија. Па према томе и такво понашање.
 
Откад су дошли, смањили си приходе за неких 35%. Платили скупо фирму, а не отплаћују је. Видим да неку имовину и активу распродају. Рекао бих чак и брзо. Нема их, смањују се тржишно тако и маркетиншки. Пре неког времена неке реорганизације, што се не ради баш кад је све у најбољем реду. И тако још нешто трачева.
 
D.vece,nova sam na forumu a vidim temu o osiguranju pa da se ukljucim.Odskoro radim u "Delta generali" osiguranju,na poslovima osiguranja poljoprivrednih useva.Ako je nekom potrebna bilo kakva informacija ili pomoc oko osiguranja,neka se javi ovde ili na PP.
Pozdrav!
 
Danas stigla ponuda.
soja 2,7 t po ha na 45 din . osigurano na 120000 din
cena oko 5500 din po ha.
Jedino što mi nikako nije jasno
opština Alibunar i Plandište jedna do druge parcela kukuruza 6,5 t po ha cena 22 din
Alibunar 3900 dinara
Plandište 2300 dinara
Osigurano na sumu od 143000 po ha.
Velika razlika
 
To su nas ucili "u skoli" da postoje podele u osiguravajucim kucama od atara do atara,jer i sam znas da ne dobije svaki deo po tamburi uvek isto.
Npr. jedan clan mi rece dok smo obilazili njegove njive kako deo prema Temerinu redovno dobije led,a ostali delovi skoro nikad. Tako da opravdano postoje te podele.
 
Nazad
Vrh