Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
Da li je neko dobio neku nadoknadu za sušu i od koje kuće?
Posto je susa bila elementarna nepogoda, koju lokalne samouprave obuzete svojim rodjacima i tenderima nisu htele da priznaju, a i Dule zauzet izborima, i posto su svi lepo pred izbore potrosili svu mogucu lovu po svim mogucim kasama, elementarnu nisu hteli da priznaju. Osiguravala je Delta od suse, pa ako si na to mislio, onda bi znacilo da cujemo necije iskustvo ko je radio sa njima.
 
Tako sam i ja prosle godine prvi put cuo i ne mogu sebi da oprostim sto na sajmu zbog njihove organizacije nisam bio vise uporan.
A sad posto pisem o ovome, moram da im trazim procenat. :osmeh:
 
Bili mi pre dva dana dvoje ljudi iz Dunav osiguranja i ponudili za suncokret i zito osiguranje od grada i jakog vetra docice za jedno 10 tak dana da se konacno dogovorimo i potpisemo. Ja sam vrlo zadovoljan njihovom ponudom jos ako bude subvencija 40% bice vrlo povoljno..
 
Jel to ima neke veze sa visinom subvencije da li je osigurano ili ne?
I kako uopšte da se neki dokaz o osiguranju priloži trezoru ako sam već predao za obnovu registracije?
Ja ove godine imam samo 1h pšenice ali zbog sebe razmišljam da osiguram, prvenstveno zbog mogućeg nevremena, kolko li košta osiguranje po hektaru?
 
Nema veze sa visinom subvenc.
Kad izvrsis uplatu dobijas papir iz osiguravajuce kuce koji predajes u trezor.
Cena oko 2-3000 otprilike,nisam jos ni sa kim razgovarao pa neznam tacno cene.
 
Ako je neko zainteresovan za osigururanje useva može meni da se javi, jel ja treba zvanično od aprila da počnem da radim osiguranje poljoprivrednih useva za jednu osiguravajuću kuću (neću napisati koju jer da nebude reklama)... Sve što vas interesuje, od visine premije, pa do plaćenja, rado ću vam izaći u susret... Ako je ovo reklama, ja se unapred izvinjavam jer neznam koja bi bila odgovarajuća tema, a i mogu da postavim koliko bi iznosilo osiguranje za pojedine terene....
 
Мислим да неке од ових цена неће проћи, па би вероватно смањили нпр кукуруз и пшеницу.
 
Izvinjavam se što kasnim, nešto me je office zezao.

Evo primer konkretno za DR.Grujin slučaj: polisa je od GRADA, POŽARA i UDARA GROMA

-- Usev ------ Prinos ------ Cena -- Suma osiguranja ------- Polisa sa PDV

Pšenica: ----- 5.5 t/ha - x - 23 din = 126.500,00 ----------- 2643.22 din
Soja: -------- 3.5 t/ha - x - 45 din = 157.500,00 ----------- 4150.91 din
Suncokret: --- 3 t/ha -- x - 40 din = 120.000,00 ----------- 2898.00 din
Kukuruz: ----- 8 t/ha -- x --25 din = 200.000,00 ----------- 3738.00 din

(ove crtice sam ubacio kako bi bilo preglednije)

Ovo je konkretan primer za Grujin slučaj jer on pripada opštini (predpostavljam) Pečinci. Za druge opštine može da se razlikuje sve zavisi u koju su klasu svrstane. Znam da postoji gornji limit cena, tako da nisam siguran da bi u ovom slučaju prošle 23 i 25 za pšenicu i kukuruz, a recimo kad bi cenu pustili na 20 dinara za kukuruz premija sa PDV-om bi bila: 2990.40 din al bi i suma osiguranja bila manja tj bila bi 160000. (treba danas da dobijem tabelu sa limitima).

Šta znači suma osiguranja? To je suma od koje se naplaćuje nastala šteta. Npr. Ako je šteta 20% u slučaju sume osiguranja (200000) dobija se 20% nazad što bi u ovom slučaju bilo 40 hiljada, u u slučaju sume osiguranja od 160000 bilo bi 32000... Bitno je napomenuti da se nedobija 100% štete, tj . kad nastane šteta, odbijaju se one radnje koje su preostale, u slučaju grada to je uglavnom kombajniranje.

Još postoji varijanata sa ugovorenim učešćem. Ugovoreno učešće je ustvari popust na polisu, ali ako nestane šteta u visini ugovorenog učešća neispaćuje se šteta... postoji varijanta sa 5, 10 i 15% ugovorenog učešća. U slučaju 5% ugovorenog učešća (u Grujinom slučaju je to 10000) kada bi nastala šteta od 5% on nedi dobio ništa jel je taj rizik preuzeo na sebe, ali je i polisa jeftinija i iznosila bi: 3177.30 din. U slučaju da nastane šteta od 10% on bi dobio razliku od 5% odnosno 10000 i platio bi polisu 3177.30.

I važno je napomenuti da na iznos polise država vraća 40% sredstava...

Za više informacija možete da i se obratite na PP pa ću vam dati kontakt telefon pa možemo razgovarati, ukoliko ima zainteresovanih... Još bi da napomenem da ova osiguravajuća kuća prvi put ove godine u svojoj ponudi ima i osiguranje od suše.

Ako neko ima još kakvih pitanja može da postavi u temi rado ću odgovoriti...
 
Poslednja izmena:
evo ovo je od prosle god kod mene soja 4,62ha grad,pozar,grom osnovica 485100din,a platio sam 17675din
lubenice 1,90ha osnovica 570000din,a platio sam 34797din
Na sve to sam dobio 40% subvencija,a osiguravac ddor
pdv sam platio odmah,a valuta 15.11
 
Ja očekujem krajem nedelje Đenerali da se osiguram.Samo sam napomenu gospođi rod koji želim da osiguram
kukuruz 4 t po jutru,pšenica 3 t po kj ,soju i suncokret 1,6 t po kj to je otprilike nekh 10-20 % manje od višegodišnjig proseka.
A cene pšenica i kukuruz 20 din a soja i sunc. 40 din.
Jabuke u 5 godini 25000 kg po ceni od 40 din.
E sad čim me posete onda detalji.
Takođe imaju i sušu ali nisam zainteresovan možda samo na kukuruzu.
 
Ne, nemože to je jedna polisa i nemože ništa da se izbacuje. Vrednost polise se smanjuje i povećeva, povećanjem ili smanjanjem ili cena ili prinosa...

Nikola da osiguras ove godine kod moje osiguravajuće kuće 4.62 ha soje sa sa sumom osiguranja odnosno osnovicom 485100 i da platiš posle skidanja useva treba bi da platiš polisu 12.784 dinara a ako bi platio odmah izašlo bi te 11.506 dinara...

A lubenice su odprilike 30% jeftinije im da je kod njih obavezno učešće 10%. Moram da dodam da bi to bilo za parcele koje se nalaze u opštini Stara Pazova, dok je opština Inđija u drugoj kategoriji.

Talianu mogu ti i ja dati okvirno detalje, ali je nisam zadužem za tvoj region, ja sam za Srem...
 
Poslednja izmena:
Jedno pitanje Šale ,što vam je bitan region zbog nekog višegodišnjeg proseka nepogoda tj ima li "rizičnijih" i manje "rizičnijih" podneblja?
Molio bih te da mi izračunaš ako ti nije problem koliko bi me koštalo bar okvirno pa parametrima koje sam naveo .
Evo malo preformulisano u ha.
kukuruz 7000kg x 20 din
pšenica 5000 kg x 20 din
soja 3000 kg x 40
suncokret 3000 kg x 40
Jabuke 25000 kg ha x 40 din
Interesuje me zbog poređenja sa drugim kućama.
 
Има места где неможе да делује или нема противградне службе, и ту је скупље.
 
Nazad
Vrh