Osiguranje poljoprivrednih useva.

Da li ćete osigurati neke useve ove godine


  • Ukupno glasača
    144
I ja sam danas uspeo da podnesem zahtev
 
Ne znam da li ste ispratili, ali juce u jednoj od poljo emisija su objasnjavali da ce subvencije za osiguranje ici preko PSS, jer ce oni morati da validiraju dokumentaciju.
Ne znam da li je neko na taj nacin mozda predao papire za povrat dela osiguranja?

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Nema ta žena iz PSS Beograd veze. Oni su tu da pomognu, a nisu nikakvo verifikaciono telo da se mora ići preko njih. Bio danas u PSS S.Mitrovica i pitam da li da skeniram u jednom folderu sve polise ( ima ih 31) za životinje a posebno 31 Potvrdu ili da skeniram svaku posebno, ona sleže ramenima. Kaže do sada je imala samo primerke za osiguranje useva...
 
Kako rešavate sledeću situaciju ako je neko imao?

Prilikom sklapanja ugovora sa državom o zakupu broj parcele je bio npr. 10 i tako je automatski prijavljeno na e-agraru. E sad prilikom pravljenja polise osiguranja broj parcele je 10/1 u polisi jer je tako i na katastru jer je u međuvremenu izvršena restitucija na parceli itd. Sad neće da mi prepozna polisu osiguranja jer se ne poklapa broj parcele na e-agraru i broj parcele u polisi. U call centru su mi rekli da ne može to nikako da se ispravi nego da ne mogu da podnesem po toj polisi.
 
Juče hteo da unesem sve polise za osiguranje životonja (31) i isto toliko potvrda. Išlo lepo i odjednom kod jedne polise izbaci grešku. Stani pani, gledaj, dumaj, zovem osiguravajuću kuću, prvo bili malo nadmeni, onda proverili i videli da nisu tu polisu dobro povezali sa HID- om i nije u bazi mogla da se poveže. Sve brisao, i čekam da mi danas - sutra jave da su povezali ispravno, da bih mogao ponovo sve da unosim. Nisam smeo podneti zahtev za ove ispravne polise jer se zahtev može podneti samo jednom u godini i onda bi mi ove ostale polise propale.
 
Kako rešavate sledeću situaciju ako je neko imao?

Prilikom sklapanja ugovora sa državom o zakupu broj parcele je bio npr. 10 i tako je automatski prijavljeno na e-agraru. E sad prilikom pravljenja polise osiguranja broj parcele je 10/1 u polisi jer je tako i na katastru jer je u međuvremenu izvršena restitucija na parceli itd. Sad neće da mi prepozna polisu osiguranja jer se ne poklapa broj parcele na e-agraru i broj parcele u polisi. U call centru su mi rekli da ne može to nikako da se ispravi nego da ne mogu da podnesem po toj polisi.
Probaj pismenim dopisom , ili emailom
 
Pozdrav, imam problem sa podnošenjem zahteva za povraćaj osiguranja. Kad unesem broj polise izbaci mi sledeću poruku i l tako na svim gazdinstvima. U pitanju je dunav osiguranje. Kucam sve brojeve sa polise. 9 cifara.
ca89be667c6f54179928a2074bc25ffc.jpg



Pogrešno sam kucao.
Proradilo je.
Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
A sto ne probas da prebacis tu 0 sa kraja na pocetak? Na pocne sa 08 a zavrsi sa 6

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Kako se polise prilazu, jel se moraju i slikati,jel to moze i telefonom pa na download ili kako se prilaze?
Ja sam skenirao i isao na opciju da prilozim sa kompjutera, ali vidim da ima opcija da moze i sa telefona i u tom slucaju pretpostavljam da moze i slika.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Skenirao 31 polisu i 31 potvrdu. Posle unosa svake nove polise ide pilaganje po jedne polise i jedne potvrde i tako redom. I taman dođem blizu kraja, sistem zakoči, pa ponovo sve .
 
Juče uneo i danas uze da vidim da se "nije izbrisalo" kojim slučajem. Piše da je Primljeno. Koliko se sećam, posle ide: U radu - Odobreno - Poslato na isplatu.
 
neznam sta se desilo ni sam ne mogu da verujem ja sad u nedelju podneo zahtev oko osiguranja i evo danas znaci posle 3 dana stize poruka u sanduce ali i Uplata neznam dal je to neka sala al prosto neverovatno...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh