orijas- orijaski sarac

Duba reci malo vise o ovom zekanu Sarcu sto ima gresku kod oka? Jel greska u onoj sitnoj belini sto prelazi preko crnog kruga oko oka?E velike li greske ha ha.Duba molim te napisi nesto vise o tim tufnama na butinama i kako trebaju da izgledaju?.Za jegulju znam da ne sme biti isprekidana, a ne znam jeli bitno ako im je ta jergulja predebela na ledjima ili pretanka?Napisi nesto i o tufnama na glavi o teskim greskama i sve cega se setis.Molim te ::namigivanje::
 
qps11g.jpg

Iskusna matorka
 
Pozdrav svima,ja sam novi na ovom forumu i vec par meseci se bavim kunicarstvom,a imam jedan problem i molim za pomoc...imam zenkicu belgiskog orijasa koja ima 14 meseci a kupio sam je od 5 meseci a kod mene se vec zeci dva puta ali sve uzalud nikako da odgaji zecice,niti se cupa za gnezdo a niti doji mlade,ostavi ih tako...zamolio bi vas ako neko zna da me savetuje sta da radim?kako uopste da je naucim? unapred veliko hvala,i mnogo srece u buduce i odgajivanje pozzzzz
 
Grande-Zajo je napisao(la):
pozdrav svima,ja sam novi na ovom forumu i vec par meseci se bavim kunicarstvom,a imam jedan problem i molim za pomoc...imam zenkicu belgiskog orijasa koja ima 14 meseci a kupio sam je od 5 meseci a kod mene se vec zeci dva puta ali sve uzalud nikako da odgaji zecice,niti se cupa za gnezdo a niti doji mlade,ostavi ih tako...zamolio bi vas ako neko zna da me savetuje sta da radim?kako uopste da je naucim? unapred veliko hvala,i mnogo srece u buduce i odgajivanje pozzzzz

Scime ju hranis dajes li kakve vitamine
 
Ispravka. Ne zeci se. Koti se. A što se nje tiče, ako nisi previše sentimentalan to treba da ide u kotlić. Do sada je mogla da stasa nova generacija skoro dva puta.
 
Pozrav Duba. hranim je granulom,jecam,ovas,kukuruz i suvom detelinom a od vitamina dajem multivitomit.dali je to dovoljno,ili jos nesto treba da dodam? unapred zahvaljujem.
Post je spojen: [time]1293476541[/time]
_________________________________________________
Ma pre bi da se potrudim da je sacuvam,lako je kotlic pozzz
 
Grande-Zajo je napisao(la):
Pozrav Duba. hranim je granulom,jecam,ovas,kukuruz i suvom detelinom a od vitamina dajem multivitomit.dali je to dovoljno,ili jos nesto treba da dodam? unapred zahvaljujem.

Probaj ju jos jednom pripustiti i probaj joj davati promotor L ili aminovitamin
 
hvala duba na savetu,a koliko da joj dajem to za redom?nedelju-dve?
pokusao sam da je parim prekjuce ponovo,ali nije htela?da nije sto je malo preterala sa kilazom?ili da je prvo dajem ovo (tvoj savet) pa nakon neku nedelju? unapred hvala.
 
Grande-Zajo je napisao(la):
hvala duba na savetu,a koliko da joj dajem to za redom?nedelju-dve?
pokusao sam da je parim prekjuce ponovo,ali nije htela?da nije sto je malo preterala sa kilazom?ili da je prvo dajem ovo (tvoj savet) pa nakon neku nedelju? unapred hvala.

Moguce da je pretjerala, vitamine joj mozes davati bez problema ali prije kocenja tjedan dana obavezno svaki dan
 
Pozdrav duba,ima jos jedno pitanje za tebe(ne zameraj ako preterujem), Sta mogu da dobijem od belgiskog orijasa(muzjak) sa nemacki sarac(zenka)? ustvari dal to uopste mogu da parim? posto vec imam zenku n.sarac spremnu za parenje al nemam muzjaka iste rase sem belgiskog orijasa.unapred hvala.
 
Grande-Zajo je napisao(la):
Pozdrav duba,ima jos jedno pitanje za tebe(ne zameraj ako preterujem), Sta mogu da dobijem od belgiskog orijasa(muzjak) sa nemacki sarac(zenka)? ustvari dal to uopste mogu da parim? posto vec imam zenku n.sarac spremnu za parenje al nemam muzjaka iste rase sem belgiskog orijasa.unapred hvala.

Mozes ti pariti ali dobijas krizance znaci nista cistokrvo ako ti to odgovara pari.
 
Ljudi jel ima neko da cuva nemacke sarce a da zivi blizu Sokobanje?? :cao:
 
Pozdrav svima. Nov sam na forumu. Nas troje smo poceli sa Nemackim sarcima , imamo 4 zenke i 1 muzjaka . Od njih smo dobili 20 mladih. Nabavili smo jos 3 mlade zenke i 1 muzjaka.
25gweix.jpg
34hfkn8.jpg
66chu0.jpg
Nadamo se saradnji i razmeni iskustava.
 
Pozdrav Sarko,lepi su ti sarci zanima me koliko su ti stari mladi i dali bi prodao jedan par.Jeli to ovaj Surcin kraj Beograda :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh