Orezivanje voća

talianu, probaj desni klik pa "save link as" ili vidi dal imaš program pop up bloker, možda i u okviru antivirusa, probaj i iz drugog browsera (chrome, internet explorer, opera, mozila).

Slova negde jesu kao da su "dupla", ali takav je kvalitet jer je skenirano...i na dnu stranice ima reklama programa sa kojim sam slike prebacio u jedan pdf

Što se tiče rotiranja, u adobe readeru koji vam otvori PDF idete gore na view, rotate view, clockwise.
 
okrenuto,hvala svima koji su zasluzni sto je knjiga dostupna za skidanje.
sutra kad uletim u vocnjak ima da vrcaju grane na sve strane, ima da ih ocerupam ko pilice :haha:
 
Skinuo sam knjigu, okrenuo listove, malo pročitao. Dobra stvar.
Zahvaljujem se svima koji su zaslužni za dostupnost ove knjige. Pozdrav.

Oktopod, dali si video poruku na pp. Pozdrav.
 
ja sam od kolege pešut dobio u stampanom obliku i moram i ovde da mu se zahvalim na tome :ppozdrav:
sad u jednu ruku skripta u drugu makaze i deri po vocnjaku :osmeh:


kad smo vec kod razmenje knjiga , evo ja imam od Tomislava Jeremica - rezidba vocaka , mozda je vec i bila postavljana ovde na forum , slike su odlicne , ali slova su malo losijeg kvaliteta, ako neko ima ideju kako to da se sredi neka javi

upload na ovaj ruski oktopodov sajt mi nije uspeo , probacu opet pa kacim
 
al si ga opravio svaka cast ni dugmici nisu ostali
svaka cast narode za knjigu, skino sam je bez problema
da ste zivi i zdravi 100 ljeta a posle kako ocete
 
:osmeh: skinuo i ja sa bratskog sajta!
Hvala kolegama ironman, njoko i oktopodu na ulozenom trudu! :bravo:
:ppozdrav:
 
Полако људи, имајте душу , октопод хоће да буде воћар а не алкохоличар .. фајл са овог другог сајта скинут 29 пута .. како Њоко рече по пиће октоподу ... цццц мени се слоши кад гледам а не да морам да их испразним ..:osmeh: (нисам могао да ставим свих 30 има ограничење на 15 сличица у поруци )
::vino::::vino::::vino::::vino::::vino::::vino::::vino::::vino::::vino::::vino::::vino::::vino::::vino::
 
Hvala kolegama ironman, njoko i oktopodu na ulozenom trudu!

Njoko je zaslužan najviše, okotopod je samo fizikalisao :)


Moja knjiga je stigla samo do onih koji su dobili fotokopiju, elektronska verzija je njokova.

A ti, pošto si iz Valjeva, mogao si i lično da dobiješ, al dobro ovako ti je jeftinije, ne moraš da plaćaš kafu :)
 
mali primer temi, ajdared 5. godina
IMG_4578.jpg
 
Kao i vecina Valjevaca, uvek sam raspolozen za casicu razgovora.:osmeh:
S' obzirom na znanje koje posedujes o vocarstvu, vrlo rado vodim na pice! :ppozdrav:

Da i ja vidim neku fajdu od toga što sam gulio klupu :)

Šalim se, hvala za poverenje i drago će mi biti da popijemo to piće. ( prva tura je moja :))
 
Uh.. ise kao moje, ova koju si slikao i nekao izgleda, ali ove dve levo krzljave do zla boga.
Verovatno je m9 podloga mnogo mi je jadan Ajdared , e sad da li je problem sto smo mi alavi
pa ostavljamo previse roda u godinama kada se formira uzgojni oblik ili je slabo djubrenje ili je nesto trece....
Mada ipak mislim da je ovo prvo ( bar sto sr tice mog zasada)
 
Uh.. ise kao moje, ova koju si slikao i nekao izgleda, ali ove dve levo krzljave do zla boga.
Verovatno je m9 podloga mnogo mi je jadan Ajdared , e sad da li je problem sto smo mi alavi
pa ostavljamo previse roda u godinama kada se formira uzgojni oblik ili je slabo djubrenje ili je nesto trece....
Mada ipak mislim da je ovo prvo ( bar sto sr tice mog zasada)
Ista situacija i kod mene, ima dosta ajdareda (na M9) koju nejednako raste. Ostale sorte su isto M9 a rastu normalno, podjednako.
 
Pitam jel je i kod mene ista situacija na M9,Bio sam kod prijatelja ima jabučnjak na M26 i mislim da sam se zeznuo što nisam stavio i ja 26-icu.
 
Nisi se zeznuo sa M9. Imam ja Red Chef na M26 i mogu reci da se puno teze formira uzgojni oblik i puno vise ima orezivanja.
 
@Case ih
kako ti izgleda red čif na m26?

Nedavno sam video istu situaciju što se tiče kombinacije podloga-sorta i ne izgleda baš lepo. Šta misliš, a i ostali, kako bi bilo da se red čif okalemi na m9 i sadi na pola metra u redu? Tad će do izražaja doći njegova kržljavost, formiraće kratke rodne grane koje će, naravno da plodonose. Rezidba je minimalna, a kvalitet plodova vrhunski!
Pozdrav
 
uhuhu stubovi,žice,vezivanje... bar bi na 26 manje troška imao.
A rezidba nije problem ima ko je zadužen za to,meni ne ide od ruke,trudim se ali džaba.
 
Nazad
Vrh