Oranje

Онда ћемо овако ја утегнем шпанере да плуг не сме да мрдне и иде као стрела и немој да ме неку убеђује у супротно и ако пукне неки шпанер имам пуну кабину истих па мењам јбг јер другачује не знам......Мада мој плуг оће да оре и кад одкачим полуге оре само на топлинку:haha:
 
To se svima dešava ko ore zemlju i to je sasvim normalna stvar,odnosi se na Grunta i kolegu Tesla:osmeh: Desilo mi se ove godine da je ispao osgurač i leva poluga se svukla i otkačila, dole kod diferencijala tako sam vozio i ništa nisam primetio plug je redovno išao dok nisam došao do kraja i počeo da mi se umesto dizanja prevrće :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Orao sam pre snega nekoliko parcela .Stvarno sam pomislio da ne znam da orem.Čas je išlo lepo ,pa na mestima se zabrazdi pa na mestima ode u malu brazdu ,na nekim mestima izvaljuje grudve ....Izlazio sam mnogo puta da "doštelujem " plug ali uvek slično.Kada se ovaj sneg otopio ,za divno čudo ,ja naučio da orem.
Ja isto tako i kod mene,kaze otac,koji se kur.... bavis poljoprivredin kad ceo dan stelujes plug..... A ja gledam da ga nastelujem da ide svuda isto al ne da zemlja kako ja hocu vec kako moze

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
grunt, onda me "prosvjetli" sta je stabilizator, koji po tvom ako je otpusten ......

Orao sam i po snijegu, od 5cm pa do 15cm ako ne i vise i nema razlike u ponasanju pluga , osim sto je proklizavanje malo vece nego na suhom. Plug ne seta nikamo i ako ide lagano i mala potrosnja i ako je nabijeno.

Ove godine islo od 12 l/kj pa do 20 litara po kj , neki koristili njivu kao put morao samo da suzim zahvat 5-10cm jer imao izrazito kosu vucu , problem uski razmak izmedju kotaca na traktoru , treba malo rasiriti razmak kotaca jer se na plugu ne moze kompenzovati sa navojem za kosu vucu, uvijeno do kraja.

A poznat mi je slucaj imao MF od 105ks i orao na spaneru , pukao original stavio jaci , pukao i taj , pa kod lokalnog majstora ovaj mu napravio nove jace nosace i lanac, pukao i taj , kad je dosao da mu napravi jos jace nosace i lanac ovaj mu kaze ako napravim jace otkinuce vam citavu bocnu trubu na traktoru idite kod nekog ko zna da nasteluje plug:haha:.

Doljne poluge su mi spojene na slicevima tako da plug kod parkiranja skoro zauzme vodoravan polozaj bocno jer jedan slic ode dolje drugi gore , i plus top link na slicu , imam na plugu kotac. Tako da price nemoze se namjestiti plug jer ima lufta na polugama ne piju vodu , pre treba promjeniti plug.
Samo jedno pitanje, a odnosi se na zadnji pasus. Koliko sam razumeo pri oranju bolcne su ti u slicovanim otvorima? Ja otkad znam za plug kacim na okrugle otvore. Ko sad nije u pravu??
 
Ovo što @grunt piše, se i meni dešava dosta često, jer godinama ne sejem repu, i od kako radimo u zrnu, zemlja mi je izrazito rastresita, zato i mogu sa 577 da vučem tri brazde prvom opušteno, ali se zato na oranju poznaju tragovi od kombajna, ili još gore ako je negde napravljen put, i tačno na tim mestima ispada kao da je plug razštelovan, ponekad je toliko izraženo pomeranje pluga, da zategnem španere, da bi imao bolju kontrolu, mada je to samo baš u extremnim situacijama.
To se svima desava,ja sam to resio tako sto usporim za jedno 1,5km/h i pustim jedno 2 cm dublje i plug se onda ne zabrazdjuje.
 
To je ova levo od volana?
48392602_331583017686766_2127302326820536320_n.png
 
Nije problem dotegnuti poluge,ali ne skroz tek kad nastelujes plug da ne baca ni u jednu stranu.A ako plug plese onda je to kidanje i traktora i pluga.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene u ulici lik je kupio novog 920 i imt 757.3 i eno vec 12-13god ore bez tocka...e sad nemogu da se setim dal u selu jos neko ore bez tocka sa Mtz-om al sve je moguce i sve je za ljude.
 
Nazad
Vrh